11 Դեկտեմբեր 2025 - 07:56 AMT
Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի 5 անդամ դուրս է եկել աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակիչ փուլ, հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։
«Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը պատմական արդյունքով շարժվում է դեպի աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակիչ, որին մասնակցում է 108 երկրի ներկայացուցիչ։ Երբևէ Հայաստանի մեծահասակների հավաքականը աշխարհի առաջնություններում կիսաեզրափակիչի 5 մասնակից և 5 մեդալ չի ապահովել»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Դեկտեմբերի 11–ին ժամը 16։00-ին` առաջին մրցահերթում ռինգ դուրս կգան Արթուր Բազեյանը, Հովհաննես Բաչկովը, Ռաֆայել Հովհաննիսյանն ու Դավիթ Չալոյանը, իսկ 21։00-ին` Ռուդոլֆ Գարբոյանը։
Դուբայում ընթացող առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը գրանցել է պատմական արդյունք՝ քառորդ եզրափակչին մասնակցել է 9 մարզիկ։

Five members of Armenia’s national boxing team have advanced to the semifinals of the World Boxing Championships, the Armenian Boxing Federation announced.
“This is a historic achievement for the Armenian national team, which is progressing to the World Championship semifinals, featuring competitors from 108 countries. Never before has Armenia’s senior team secured five semifinal spots and guaranteed five medals at a world championship,” the statement said.
On December 11, at 16:00 local time, Artur Bazeyan, Hovhannes Bachkov, Rafael Hovhannisyan, and Davit Chaloyan will enter the ring in the first session. Rudolf Garboyan will compete later at 21:00.
The ongoing tournament in Dubai has already seen Armenia’s team deliver a record performance, with nine athletes reaching the quarterfinals.