11 Դեկտեմբեր 2025 - 07:56 AMT
Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի 5 անդամ դուրս է եկել աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակիչ փուլ, հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։
«Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը պատմական արդյունքով շարժվում է դեպի աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակիչ, որին մասնակցում է 108 երկրի ներկայացուցիչ։ Երբևէ Հայաստանի մեծահասակների հավաքականը աշխարհի առաջնություններում կիսաեզրափակիչի 5 մասնակից և 5 մեդալ չի ապահովել»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Դեկտեմբերի 11–ին ժամը 16։00-ին` առաջին մրցահերթում ռինգ դուրս կգան Արթուր Բազեյանը, Հովհաննես Բաչկովը, Ռաֆայել Հովհաննիսյանն ու Դավիթ Չալոյանը, իսկ 21։00-ին` Ռուդոլֆ Գարբոյանը։
Դուբայում ընթացող առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը գրանցել է պատմական արդյունք՝ քառորդ եզրափակչին մասնակցել է 9 մարզիկ։

11 Декабрь 2025 - 07:59 AMT
Пять представителей сборной Армении по боксу пробились в полуфинал чемпионата мира, сообщает Федерация бокса Армении.
«Сборная Армении по боксу добилась исторического результата на чемпионате мира, в котором участвуют спортсмены из 108 стран. Никогда ранее взрослая сборная Армении не имела в полуфинале сразу пятерых участников и не обеспечивала пять медалей», — говорится в заявлении.
11 декабря в 16:00 по местному времени в ринг выйдут Артур Базеян, Ованнес Бачков, Рафаел Ованнисян и Давид Чалоян. В 21:00 состоится бой Рудольфа Гарбояна.
На проходящем в Дубае чемпионате сборная Армении уже показала рекордный результат — девять спортсменов выступили в четвертьфинале.