18 Դեկտեմբեր 2025 - 09:20 AMT
Հայաստանի ազգային հավաքականի և Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի չեմպիոն «Կրասնոդար» ակումբի ավագ Էդուարդ Սպերցյանը ռուսական Պրեմիեր լիգայի ամենաթանկ ֆուտբոլիստն է՝ Transfermarkt-ի վարկածով։
Նշվում է, որ հայ ֆուտբոլիստի տրանսֆերային արժեքը գնահատվում է 25 միլիոն եվրո, հայտնում է Auroranews.am-ը։
Նույնքան է նաև «Լոկոմոտիվի» ռուս կիսապաշտպան Ալեքսեյ Բատրակովի տրանսֆերային արժեքը։
Էդուարդ Սպերցյանն ավելի վաղ գրել էր, որ Ռուսական Պրեմիեր լիգայի մրցաշրջանի առաջին հատվածը ակումբն ավարտում է առաջին տեղում։Ռուսաստանի ֆուտբոլային առաջնության 18 տուրերից հետո «Կրասնոդարը» հավաքել է 40 միավոր և զբաղեցնում է մրցաշարային աղյուսակի առաջին հորիզոնականը։ Ակումբի անմիջական մրցակիցը՝ Սանկտ Պետերբուրգի «Զենիթն» է, որը 39 միավորով երկրորդ տեղում է։

18 December 2025 - 11:04 AMT
Eduard Spertsyan, captain of FC Krasnodar and Armenia’s national team, has been named the most valuable player in the Russian Premier League (RPL), according to Transfermarkt.
The midfielder’s transfer value is estimated at €25 million, Auroranews.am reports.
Spertsyan shares this valuation with Russian midfielder Aleksei Batrakov of Lokomotiv Moscow, whose transfer value is also listed at €25 million.
Earlier, Spertsyan noted that FC Krasnodar ended the first half of the RPL season at the top of the table. After 18 matchdays, Krasnodar leads with 40 points, followed closely by Zenit St. Petersburg with 39 points.