Մոսկվայում ձերբակալվել է կարատեի աշխարհի չեմպիոն Կամո Ունանյանը: Նրան բերման են ենթարկել փողոցից առանց որևէ պատճառ հայտնելու, հայտնում է Հայաստանի կարատեի միությունը։
«Հայաստանի կարատեի միության հիմնադիր, կարատեի աշխարհի և Եվրոպայի բազմակի չեմպիոն, MMA մարզաձևում արդեն 7/0 ռեկորդակիր Կամո Ունանյանն օրերս Մոսկվայում հայտնվել է ոստիկանների ուշադրության կիզակետում։
Դեկտեմբերի 20-ին Մոսկվայի փողոցներից մեկում, առանց որևէ բացատրության, ոստիկանները ձեռնաշղթաներ են հագցրել հայ մարզիկին, նրան տեղափոխել են բաժին և դրանից հետո ձերբակալել։ Իսկ թե Կամոն ինչ նպատակով է մեկնել Մոսկվա և ինչ հիմքով է ձերբակալվել, նա պատրաստվում է հրապարակել բոլոր մանրամասները, երբ շատ շուտով ազատ արձակվի»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Чемпион мира и Европы по каратэ, рекордсмен в ММА с показателем 7:0 и основатель Союза карате Армении Камо Унанян был задержан полицией в Москве без объяснения причин. Об этом говорится в заявлении Союза.
«Основатель Союза карате Армении, многократный чемпион мира и Европы по каратэ, а также непобежденный спортсмен в MMA Камо Унанян недавно оказался в центре внимания московской полиции.
20 декабря на одной из улиц Москвы полицейские надели на армянского спортсмена наручники без каких-либо пояснений, доставили его в отделение и затем задержали. Цель визита Камо в Москву и основания его ареста пока неизвестны. Он планирует раскрыть все подробности сразу после своего освобождения», — говорится в сообщении.