Հայաստանի ազգային հավաքականի և սերբական «Ցրվենա Զվեզդայի» պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանն ասել է, որ այս պահին ունի 4 քաղաքացիություն։ Այդ մասին նա ասել է Nobel YouTube ալիքին տված հարցազրույցում։
Ֆուտբոլիստը նշել է, որ հայկական, ռուսական և սերբական անձնագրերից բացի ստացել է նաև ԱՄՆ անձնագիր, գրում է Auroranews.am-ը։
Այն հարցին, թե ինչո՞ւ է իրեն պետք ԱՄՆ անձնագիր, նա հումորով պատասխանել է. «Ինչո՞ւ է ինձ պետք այս անձնագիրը։ Որովհետև յուրաքանչյուր իրեն հարգող հայ պետք է ունենա ԱՄՆ անձնագիր»։
Տիկնիզյանը «Ցրվենա Զվեզդային» միացել է 2025 թվականի ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում։ Սերբական ակումբի կազմում պաշտպանը մասնակցել է 25 հանդիպման և կատարել է 2 գոլային փոխանցում։

24 Декабрь 2025 - 13:33 AMT
Защитник сборной Армении и сербского клуба Црвена Звезда Наир Тикнизян заявил, что на данный момент имеет четыре гражданства.
В интервью YouTube-каналу Nobel Тикнизян сообщил, что помимо армянского, российского и сербского паспортов, он также получил гражданство Соединенных Штатов, пишет Auroranews.am.
На вопрос, зачем ему американский паспорт, футболист ответил с юмором: «Зачем мне этот паспорт? Потому что каждый уважающий себя армянин должен иметь паспорт США».
Тикнизян присоединился к «Црвене Звезде» в летнее трансферное окно 2025 года. В составе сербского клуба защитник провел 25 матчей и отдал две голевые передачи.