«5-րդ ալիք» հեռուստաընկերությունը պատրաստ է ժամ տրամադրել «Շողակաթին»: Այդ մասին հայտարարել է «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերության տնօրեն Հարություն Հարությունյանը։
«Որպես առաջարկ և հայտարարություն՝ «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերությունը պատրաստ է ժամ տրամադրել «Շողակաթին» հոգևոր-մշակութային հաղորդումների համար»,- նշել է նա։
«Հոգևոր-մշակութային հանրային հեռուստաընկերություն» ՓԲԸ–ն` «Շողակաթ» հեռուստաընկերությունը, կլուծարվի։ Համապատասխան որոշումն ընդունվել է կառավարության դեկտեմբերի 25–ի նիստում։ Փոփոխությունները կսկսեն գործել 2026թ․ հունվարի 1-ից։

26 Декабрь 2025 - 08:04 AMT
Телекомпания «5-й канал» выразила готовность выделить эфирное время телеканалу «Шогакат» для трансляции духовных и культурных программ. Об этом сообщил директор «5-го канала» Арутюн Арутюнян.
«В качестве предложения и официального заявления "5-й канал" готов предоставить эфирное время для духовно-культурных передач телеканала "Шогакат"», — отметил он.
Закрытие компании «Общественное духовно-культурное телевидение» ЗАО, известной как телеканал «Шогакат», было одобрено на заседании правительства 25 декабря. Изменения вступят в силу с 1 января 2026 года.