«5-րդ ալիք» հեռուստաընկերությունը պատրաստ է ժամ տրամադրել «Շողակաթին»: Այդ մասին հայտարարել է «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերության տնօրեն Հարություն Հարությունյանը։
«Որպես առաջարկ և հայտարարություն՝ «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերությունը պատրաստ է ժամ տրամադրել «Շողակաթին» հոգևոր-մշակութային հաղորդումների համար»,- նշել է նա։
«Հոգևոր-մշակութային հանրային հեռուստաընկերություն» ՓԲԸ–ն` «Շողակաթ» հեռուստաընկերությունը, կլուծարվի։ Համապատասխան որոշումն ընդունվել է կառավարության դեկտեմբերի 25–ի նիստում։ Փոփոխությունները կսկսեն գործել 2026թ․ հունվարի 1-ից։

5 TV Channel has expressed readiness to allocate airtime to Shoghakat TV for spiritual and cultural programming. This was announced by Channel’s director, Harutyun Harutyunyan.
“As a proposal and public statement, the 5 Channel is ready to provide airtime to Shoghakat for spiritual and cultural broadcasts,” he said.
The public broadcaster “Spiritual-Cultural Public Television” CJSC, known as Shoghakat TV, will be dissolved following a government decision made during the December 25 session. The changes will take effect starting January 1, 2026.