26 Դեկտեմբեր 2025 - 10:21 AMT
Մարզական մեկնաբան Նոբել Առուստամյանը կարծիք է հայտնել, որ «Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբը մինչև 2025/2026 մրցաշրջանի ավարտը չի բաժանվի թիմի ավագ Էդուարդ Սպերցյանից։
Նրա խոսքով, ակումբի սեփականատեր Սերգեյ Գալիցկին, ունենալով երկրորդ անընդմեջ չեմպիոնության նպատակ, թույլ չի տա հեռանալ թիմի առաջատարներից մեկին, գրում է euro-football.ru-ն։
«Վստահ եմ, որ նա կմնա, ամեն ինչ լավ կլինի։ Ես չեմ տեսնում որևէ տարբերակ, որ Գալիցկին վաճառի նրան։ Ես պարզապես չեմ տեսնում որևէ հնարավորություն», – ասել է Առուստամյանը:
Հայաստանի ազգային հավաքականի հարձակվողի պայմանագիրը «Կրասնոդարի» հետ գործում է մինչև 2029 թվականի հունիսի 30-ը։
Սպերցյանը ընթացիկ մրցաշրջանում մասնակցել է 25 հանդիպման՝ Հայաստանի առաջնության, գավաթի և Սուպերգավաթի խաղարկություններում, որոնց ընթացքում նա խփել է 9 գոլ և կատարել 13 գոլային փոխանցում։

Спортивный комментатор Нобель Арустамян выразил мнение, что футбольный клуб «Краснодар» не расстанется с капитаном команды Эдуардом Сперцяном до конца сезона 2025/2026.
По его словам, владелец клуба Сергей Галицкий, нацеленный на второе подряд чемпионство, не позволит уйти одному из ключевых игроков, сообщает euro-football.ru.
«Уверен, что он останется, всё будет хорошо. Я не вижу ни одного варианта, при котором Галицкий продаст его. Просто не вижу такой возможности», — сказал Арустамян.
Контракт нападающего сборной Армении с «Краснодаром» действует до 30 июня 2029 года.
В текущем сезоне Сперцян провел 25 матчей в чемпионате Армении, Кубке и Суперкубке, забив 9 голов и отдав 13 результативных передач.