Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիան, անդրադառնալով Երևանում կայանալիք ԵԱ-ին Ադրբեջանի չմասնակցելու մասին հրապարակումներին, նշել է, որ այս պահին պաշտոնական դիրքորոշում չկա։
«Լրատվամիջոցներում շրջանառվում է տեղեկություն այն մասին, թե Ադրբեջանի հավաքականը չի մասնակցի հրաձգության Եվրոպայի առաջնությանը, որը կանցկացվի Երևանում փետրվարի 27-ից մարտի 5-ը։ Տեղեկացնում ենք, որ այս պահի դրությամբ Ադրբեջանի կողմից դեռևս որևէ պաշտոնական դիրքորոշում չի ներկայացվել՝ առաջնությանը մասնակցելու կամ չմասնակցելու վերաբերյալ։
Խնդրում ենք հետևել միայն Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիայի կողմից հրապարակվող պաշտոնական տեղեկատվությանը»,- ասվում է հայտարարության մեջ։
Ավելի վաղ հրաձգության Ադրբեջանի ազգային թիմի գլխավոր մարզիչ Իրադա Աշումովան հայտարարել է, որ ադրբեջանցի մարզիկները չեն մասնակցելու Երևանում անցկացվելիք Եվրոպայի առաջնությանը։

Азербайджанская сторона пока не представила официальной позиции относительно участия в чемпионате Европы по стрельбе, который состоится в конце февраля в Ереване. Об этом сообщила Федерация стрельбы Армении.
Федерация стрельбы Армении, комментируя публикации о возможном отказе Азербайджана участвовать в предстоящем чемпионате, отметила, что официального подтверждения или опровержения на данный момент нет.
«В СМИ распространяется информация о том, что сборная Азербайджана не примет участия в чемпионате Европы по стрельбе, который пройдет в Ереване с 27 февраля по 5 марта. Сообщаем, что на данный момент со стороны Азербайджана не представлено никакой официальной позиции относительно участия или неучастия в турнире.
Просим следить исключительно за официальной информацией, публикуемой Федерацией стрельбы Армении», — говорится в заявлении.
Ранее главный тренер национальной сборной Азербайджана по стрельбе Ирада Ашумова заявила, что азербайджанские спортсмены не будут участвовать в чемпионате Европы, который пройдет в Ереване.