8 Հունվար 2026 - 08:22 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հորդորել է զգոն լինել և խարդախությունների չտրվել՝ ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադառնալով այդպիսի մի դեպքի:
«Քաղաքացուց ստացած նամակի հետքերով․
«Այսինչ Այնինչյանը հաղորդում է ներկայացրել այն մասին, որ 2025 թվականի հունիսի 7-ից մինչև հունիսի 9-ն ընկած ժամանակահատվածում «Տելեգրամ» հավելվածով «Alisa» և «Arammita» բաժանորդներն իրեն առաջարկել են օնլայն գումար աշխատելու տարբերակ, որով պետք է գումար ներդներ և դրանից ստանար շահույթ:
«Alisa» բաժանորդն իրեն առաջարկել է 0000 0000 0000 0000 քարտային հաշվեհամարով Տաթևիկին փոխանցել 2000 ՀՀ դրամ, այնուհետև որպես շահույթ իր քարտին է վերադարձվել 3000 ՀՀ դրամ, այնուհետև նույն հաշվեհամարին փոխանցել է 26,000 ՀՀ դրամ, հետ է ստացել 37,000 ՀՀ դրամ, որից հետո նույն հաշվեհամարին է փոխանցել ընդհանուր 2 միլիոն 419 հազար 724 ՀՀ դրամ, սակայն վերջինս հրաժարվել է իր գումարը հետ վերադարձնել՝ պատճառաբանելով, որ գումարը սխալ է կանխիկացրել»:

8 Январь 2026 - 08:35 AMT
Премьер-министр Никол Пашинян обратился к гражданам с призывом проявлять осторожность и не становиться жертвами мошенников, опубликовав в Facebook конкретный пример аферы.
«По следам письма от гражданина:
[Имя удалено] сообщил, что в период с 7 по 9 июня 2025 года через Telegram-пользователи “Alisa” и “Arammita” предложили ему вариант заработка в интернете: необходимо было инвестировать деньги, чтобы получить прибыль.
Пользователь “Alisa” сначала предложила перевести 2000 драмов на карту Татевик (номер: 0000 0000 0000 0000), после чего ему вернули 3000 драмов. Затем он перевёл 26 000 драмов и получил 37 000 драмов. После этого он перевёл в общей сложности 2 419 724 драма, но деньги ему не вернули. Получатель объяснил это тем, что якобы допустил ошибку при снятии наличных».
«Дорогие граждане, прошу быть бдительными и не поддаваться на мошенничество», — говорится в сообщении.