UFC-ի ռուսաստանցի մարտիկ Շարաբուտդին Մագոմեդովը, որն առավել հայտնի է Շարա Բուլետ մականունով, մանրամասներ է հայտնել Երևանում կայացած Hype FC մրցաշարի ֆինանսական կողմի մասին։ Մարտիկը խոստովանել է, որ UFC-ի թեթև քաշային կարգի դասակարգման առաջատար Արման Ծառուկյանի դեմ գրեփլինգի կանոններով մենամարտի համար ստացել է իր կարիերայի ամենաբարձր վարձատրությունը։
Կամիլ Գաջիևին տված հարցազրույցում, անդրադառնալով այն հարցին, թե արդյոք 6 րոպե պայքարի դիմաց ստացած գումարը կարելի է ռեկորդային համարել, Շարան նշել է, որ, իր մասով՝ դա, միանշանակ, ռեկորդային հոնորար էր, հայտնում է Auroranews.am-ը
«Ես, առհասարակ, չեմ լսել, որ գրեփլինգում նման գումարներ շրջանառվեն։ Այն աղմուկն ու ուշադրությունը, որը մենք ստեղծեցինք, նույնպես աննախադեպ էին գրեփլինգի համար։ Թերևս, նման բան եղել է միայն այն ժամանակ, երբ գորգ էր դուրս գալիս լեգենդար Ալեքսանդր Կարելինը», – ասել է նա։
Դեկտեմբերի 30-ին Երևանում կայացած Hype FC մրցաշարի գլխավոր իրադարձությունը Ծառուկյանի և Շարա Բուլետի միջև մենամարտն էր, որն ավարտվել է ոչ ոքի:

Российский боец UFC Шарабутдин Магомедов, известный как Шара Буллет, поделился финансовыми подробностями поединка, прошедшего в рамках турнира Hype FC в Ереване. Он признался, что поединок по правилам грэпплинга против Армана Царукяна стал самым высокооплачиваемым в его карьере.
В интервью Камилю Гаджиеву, отвечая на вопрос, можно ли считать сумму за шестиминутный бой рекордной, Шара отметил, что для него лично это был бесспорно рекордный гонорар, сообщает Auroranews.am.
«Я вообще не слышал, чтобы в грэпплинге ходили такие суммы. Та шумиха и внимание, которые мы создали, тоже были беспрецедентными для грэпплинга. Возможно, нечто подобное было только тогда, когда на ковер выходил легендарный Александр Карелин», — сказал он.
Главным событием турнира Hype FC, прошедшего 30 декабря в Ереване, стал бой между Арманом Царукяном и Шарой Буллетом, который завершился вничью.