Սիրիայում շարունակվող լարված իրավիճակի հետևանքով Cham Wings Airlines ավիաընկերության Հալեպ–Երևան չվերթը չեղարկվել է։ Այդ մասին վկայում են Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանի առցանց չվացուցակի տվյալները, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Հալեպ քաղաքում վերջին օրերին մարտական գործողություններ են ընթանում Սիրիայի անցումային կառավարության ստորաբաժանումների և քրդական զինված խմբավորումների միջև։
Սիրիայի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդել է, որ Երևանի ժամանակով առավոտյան ժամը 04:00-ից ուժի մեջ է մտել հրադադարի ռեժիմ, սակայն, չնայած դրան, Հալեպի օդանավակայանը դեռևս մնում է փակ։
Երևանի օդանավակայանի չվացուցակի համաձայն՝ ուշացումներ կան նաև մի շարք միջազգային չվերթների ժամանումներում։ Մասնավորապես՝ նախատեսվածից ուշ Երևան կժամանեն չվերթերը Եկատերինբուրգից (Ural Airlines), Մոսկվայից (Red Wings) և Բուդապեշտից (Wizz Air)։
Fly Cham ավիաընկերությունը սկսել էր դեպի Երևան կանոնավոր չվերթների իրականացումը 2025 թվականի նոյեմբերի 7-ից։

Рейс Алеппо–Ереван авиакомпании Cham Wings Airlines отменен на фоне продолжающейся напряженной ситуации в Сирии. Об этом свидетельствуют данные онлайн-табло ереванского аэропорта «Звартноц», сообщает «Спутник Армения».
В последние дни в городе Алеппо происходят боевые столкновения между подразделениями Переходного правительства Сирии и курдскими вооруженными формированиями.
Министерство обороны Сирии сообщило, что с 04:00 по ереванскому времени вступил в силу режим прекращения огня. Однако, несмотря на это, аэропорт Алеппо по-прежнему остается закрытым.
Согласно расписанию ереванского аэропорта, задерживаются также рейсы из Екатеринбурга (Ural Airlines), Москвы (Red Wings) и Будапешта (Wizz Air).