Սիրիայում շարունակվող լարված իրավիճակի հետևանքով Cham Wings Airlines ավիաընկերության Հալեպ–Երևան չվերթը չեղարկվել է։ Այդ մասին վկայում են Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանի առցանց չվացուցակի տվյալները, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Հալեպ քաղաքում վերջին օրերին մարտական գործողություններ են ընթանում Սիրիայի անցումային կառավարության ստորաբաժանումների և քրդական զինված խմբավորումների միջև։
Սիրիայի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդել է, որ Երևանի ժամանակով առավոտյան ժամը 04:00-ից ուժի մեջ է մտել հրադադարի ռեժիմ, սակայն, չնայած դրան, Հալեպի օդանավակայանը դեռևս մնում է փակ։
Երևանի օդանավակայանի չվացուցակի համաձայն՝ ուշացումներ կան նաև մի շարք միջազգային չվերթների ժամանումներում։ Մասնավորապես՝ նախատեսվածից ուշ Երևան կժամանեն չվերթերը Եկատերինբուրգից (Ural Airlines), Մոսկվայից (Red Wings) և Բուդապեշտից (Wizz Air)։
Fly Cham ավիաընկերությունը սկսել էր դեպի Երևան կանոնավոր չվերթների իրականացումը 2025 թվականի նոյեմբերի 7-ից։

The Aleppo–Yerevan flight operated by Cham Wings Airlines has been canceled due to the ongoing unstable situation in Syria. This information is confirmed by the online flight schedule of Zvartnots International Airport in Yerevan, as reported by Sputnik Armenia.
Recent clashes have been taking place in Aleppo between units of Syria’s Transitional Government and Kurdish armed groups.
Although Syria’s Ministry of Defense announced that a ceasefire went into effect at 04:00 Yerevan time, Aleppo Airport remains closed.
According to Zvartnots Airport’s schedule, several international arrivals are also delayed. Flights from Yekaterinburg (Ural Airlines), Moscow (Red Wings), and Budapest (Wizz Air) are expected to land later than scheduled.