Խառը մենամարտերի մարտիկ Արման Ծառուկյանը, որը UFC-ում հանդես է գալիս թեթև քաշային կարգում, բլոգեր Ադին Ռոսի փոդքասթում պատմել է, թե ինչու է 2025 թվականին Իսլամ Մախաչովի դեմ մենամարտից դուրս եկել թեթև քաշային կարգում չեմպիոնական գոտու համար:
Ծառուկյանի խոսքով՝ ինքը պատրաստ է եղել մենամարտին, սակայն ցավ է զգացել, և հետազոտությունից հետո նրա մոտ հայտնաբերվել է ողնաշարի գոտկային հատվածի ճողվածք: Արմանի խոսքով` եթե ճողվածքը հանկարծ գլուխ բարձրացնի, կարող է վիրահատության կարիք ունենալ, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
2025 թվականի հունվարի 19-ին Լոս Անջելեսում պետք է կայանար Ծառուկյանի և Մախաչովի միջև երկրորդ մենամարտը։ Վնասվածք ստացած Ծառուկյանի փոխարեն պայքարի է դուրս եկել բրազիլացի Ռենատո Մոյկանոն և պարտվել հենց առաջին ռաունդում:

Боец смешанных единоборств Арман Царукян, выступающий в лёгком весе UFC, в подкасте блогера Аддина Росса рассказал, почему отказался от титульного боя против Ислама Махачева, который должен был состояться в 2025 году.
По словам Царукяна, он был готов к бою, но почувствовал боль. После обследования у него выявили грыжу в поясничном отделе позвоночника. Арман отметил, что если состояние ухудшится, возможно, потребуется хирургическое вмешательство, сообщает Sputnik Армения.
Второй бой между Царукяном и Махачевым должен был состояться 19 января 2025 года в Лос-Анджелесе. После травмы Царукяна его заменил бразилец Ренато Мойкано, который проиграл в первом раунде.