Խառը մենամարտերի մարտիկ Արման Ծառուկյանը, որը UFC-ում հանդես է գալիս թեթև քաշային կարգում, բլոգեր Ադին Ռոսի փոդքասթում պատմել է, թե ինչու է 2025 թվականին Իսլամ Մախաչովի դեմ մենամարտից դուրս եկել թեթև քաշային կարգում չեմպիոնական գոտու համար:
Ծառուկյանի խոսքով՝ ինքը պատրաստ է եղել մենամարտին, սակայն ցավ է զգացել, և հետազոտությունից հետո նրա մոտ հայտնաբերվել է ողնաշարի գոտկային հատվածի ճողվածք: Արմանի խոսքով` եթե ճողվածքը հանկարծ գլուխ բարձրացնի, կարող է վիրահատության կարիք ունենալ, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
2025 թվականի հունվարի 19-ին Լոս Անջելեսում պետք է կայանար Ծառուկյանի և Մախաչովի միջև երկրորդ մենամարտը։ Վնասվածք ստացած Ծառուկյանի փոխարեն պայքարի է դուրս եկել բրազիլացի Ռենատո Մոյկանոն և պարտվել հենց առաջին ռաունդում:

10 January 2026 - 10:07 AMT
Mixed martial arts fighter Arman Tsarukyan, who competes in the UFC lightweight division, spoke on Adin Ross’s podcast about why he withdrew from the 2025 title fight against Islam Makhachev.
Tsarukyan said he was ready for the fight but began experiencing pain. Medical scans later revealed a herniated disc in his lower spine. He noted that if the condition worsens, he may need surgery, according to Sputnik Armenia.
The highly anticipated rematch between Tsarukyan and Makhachev was scheduled for January 19, 2025, in Los Angeles. After Tsarukyan withdrew due to injury, Brazilian fighter Renato Moicano stepped in and lost in the first round.