UFC-ի թեթև քաշային կարգի դասակարգման առաջատար Արման Ծառուկյանը պատմել է, որ ցանկանում է ազատ ոճի ըմբշամարտի կանոններով մրցել ամերիկացի Մայքլ Չենդլերի հետ։
Ըստ նրա՝ մենամարտը մեծ աղմուկ կբարձրացնի, հայտնում է Factor.am-ը:
«Կա հավանականություն, որ ես կվերադառնամ փետրվարի 28-ին ու կմենամարտեմ Մայքլ Չենդլերի հետ։ Ես RAF-ին խնդրել եմ կազմակերպել Չենդլերի դեմ մենամարտ, քանի որ UFC-ում նա փախչում է ինձանից։ Նա նույնիսկ փախչում է իմ անունից։ ММА-ի կանոններով մենք երբեք չենք մրցի։ Իսկ ահա ըմբշամարտում նրա գլուխը պտտելուն դեմ չեմ։
Չենդլերը սոցցանցերում նշում է, որ պատրաստ է մենամարտել ինձ հետ։ Ես ցանկանում էի ձեռնոց նետել նրան RAF-ում, սակայն խոսափողը չտվեցին ինձ։ Կարծում եմ՝ մեր մենամարտը մեծ աղմուկ կբարձրացնի։ Ազատ ոճի ըմբշամարտում նա ունի շանս իմ դեմ պայքարում, իսկ ММА-ում՝ ոչ»,- Արիել Հելվանիի հետ հարցազրույցում ասել է Արման Ծառուկյանը։
Օրեր առաջ հայ մարտիկը Ֆլորիդայում կայացած RAF 05 (Real American Wrestling) ազատ ոճի ըմբշամարտի մրցաշարում 10։0 հաշվով հաղթել էր 38-ամյա ամերիկացի Լենս Փալմերին։
Ծառուկյանը 29 տարեկան է, MMA-ում մասնակցել է 26 մենամարտի, որոնցից 23-ում հաղթել է և միայն 3 պարտություն կրել։

Top UFC lightweight contender Arman Tsarukyan has expressed interest in facing American fighter Michael Chandler in a freestyle wrestling match, stating the fight would generate significant buzz, according to Factor.am .
“There’s a chance I return on February 28 and wrestle Michael Chandler. I asked RAF to set up a match with him because he’s avoiding me in the UFC. He even avoids saying my name. We’ll never fight under MMA rules, but I wouldn’t mind twisting his head in wrestling,” Tsarukyan told Ariel Helwani in an interview.
He added that Chandler claims on social media to be ready for a fight. “I wanted to challenge him at RAF, but they didn’t give me the mic. I think our match would make a lot of noise. In freestyle wrestling, he has a chance against me — in MMA, he doesn’t,” Tsarukyan said.
A few days ago, the 29-year-old Armenian fighter defeated 38-year-old American Lance Palmer 10–0 at the RAF 05 (Real American Wrestling) event in Florida. Tsarukyan has competed in 26 MMA fights, with 23 wins and 3 losses.