UFC-ի թեթև քաշային կարգի դասակարգման առաջատար Արման Ծառուկյանը պատմել է, որ ցանկանում է ազատ ոճի ըմբշամարտի կանոններով մրցել ամերիկացի Մայքլ Չենդլերի հետ։
Ըստ նրա՝ մենամարտը մեծ աղմուկ կբարձրացնի, հայտնում է Factor.am-ը:
«Կա հավանականություն, որ ես կվերադառնամ փետրվարի 28-ին ու կմենամարտեմ Մայքլ Չենդլերի հետ։ Ես RAF-ին խնդրել եմ կազմակերպել Չենդլերի դեմ մենամարտ, քանի որ UFC-ում նա փախչում է ինձանից։ Նա նույնիսկ փախչում է իմ անունից։ ММА-ի կանոններով մենք երբեք չենք մրցի։ Իսկ ահա ըմբշամարտում նրա գլուխը պտտելուն դեմ չեմ։
Չենդլերը սոցցանցերում նշում է, որ պատրաստ է մենամարտել ինձ հետ։ Ես ցանկանում էի ձեռնոց նետել նրան RAF-ում, սակայն խոսափողը չտվեցին ինձ։ Կարծում եմ՝ մեր մենամարտը մեծ աղմուկ կբարձրացնի։ Ազատ ոճի ըմբշամարտում նա ունի շանս իմ դեմ պայքարում, իսկ ММА-ում՝ ոչ»,- Արիել Հելվանիի հետ հարցազրույցում ասել է Արման Ծառուկյանը։
Օրեր առաջ հայ մարտիկը Ֆլորիդայում կայացած RAF 05 (Real American Wrestling) ազատ ոճի ըմբշամարտի մրցաշարում 10։0 հաշվով հաղթել էր 38-ամյա ամերիկացի Լենս Փալմերին։
Ծառուկյանը 29 տարեկան է, MMA-ում մասնակցել է 26 մենամարտի, որոնցից 23-ում հաղթել է և միայն 3 պարտություն կրել։

13 Январь 2026 - 11:58 AMT
Один из лидеров легкого веса UFC Арман Царукян сообщил, что хочет провести поединок с американцем Майклом Чендлером по правилам вольной борьбы. По его словам, такая встреча вызовет широкий резонанс, сообщает Factor.am .
«Есть вероятность, что я вернусь 28 февраля и выйду на поединок против Майкла Чендлера. Я попросил RAF организовать бой, потому что в UFC он от меня убегает. Он даже боится произнести мое имя. По правилам ММА мы никогда не встретимся. А вот покрутить его голову на ковре я бы не отказался», — сказал Царукян в интервью Ариэлю Хелвани.
По его словам, Чендлер в соцсетях утверждает, что готов выйти на бой. «Я хотел бросить ему вызов на RAF, но мне не дали микрофон. Думаю, наш поединок вызовет большой ажиотаж. В вольной борьбе у него есть шансы, в ММА — нет», — заявил армянский боец.
Несколько дней назад 29-летний Царукян победил 38-летнего американца Лэнса Палмера со счётом 10:0 на турнире по вольной борьбе RAF 05 (Real American Wrestling) во Флориде. В ММА Царукян провел 26 боёв, одержал 23 победы и потерпел 3 поражения.