19 Հունվար 2026 - 06:54 AMT
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը հորդորել է քաղաքացիներին զերծ մնալ հարցազրույցի օրը ամրագրելիս օժանդակող ծառայությունների միջամտությունից։
«Եթե հարցազրույցի օր ամրագրելու համար օգտվել եք տուրիստական գործակալի կամ աջակցման այլ ծառայություններից և Ձեր դիմումում լրացվել են սխալ կամ կեղծ (օրինակ՝ հեռախոսահամարը կամ էլեկտրոնային հասցեն) տեղեկություններ, ապա դեսպանատունն իրավունք ունի չեղարկել Ձեր հանդիպումը։
Խուսափե՛ք երրորդ կողմի միջամտությունից և հավելյալ վճարներից։
Ձեր դիմումում առկա տեղեկության ճշգրտության և ճշմարտացիության պատասխանատուն Դուք եք»,-ասվում է հայտարարության մեջ:

Посольство США в Армении настоятельно рекомендует гражданам воздержаться от вмешательства сторонних услуг при записи на собеседование.
«Если вы воспользовались услугами туристического агентства или других вспомогательных сервисов для записи на интервью, и в анкете были указаны неверные или ложные сведения (например, номер телефона или адрес электронной почты), посольство оставляет за собой право отменить вашу запись», — говорится в заявлении.
Избегайте вмешательства третьих сторон и дополнительных расходов, подчеркнули в дипмиссии.
«Вы несете ответственность за точность и достоверность информации, указанной в вашей анкете», — говорится в сообщении.