Մեկնարկում է ֆուտզալի Եվրոպայի առաջնության հիմնական փուլը, որին պատմության մեջ առաջին անգամ մասնակցում է նաև Հայաստանի ֆուտզալի հավաքականը:
Ռուբեն Նազարեթյանի սաներն ընդգրկված են B ենթախմբում, որտեղ կմրցեն Լիտվայի, Չեխիայի, Ուկրաինայի հավաքականների հետ, հայտնում է Արմենպրեսը:
Այս անգամ ֆուտզալի Եվրոպայի առաջնությունը հյուրընկալում է երեք երկիր` Լատվիան, Լիտվան ու Սլովենիան: Այս առաջնությանը երեք նորեկներ են մասնակցում,այդ թվում նաև՝ Հայաստանը:
Եվրոպայի առաջնության առաջին խաղը Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի հունվարի 22-ին՝ Ուկրաինայի հավաքականի դեմ։ Հունվարի 25-ին Ռուբեն Նազարեթյանի թիմը կհանդիպի Չեխիայի, հունվարի 28-ին՝ Լիտվայի հավաքականների հետ։

21 January 2026 - 08:20 AMT
Armenia’s national futsal team is making its historic debut in the main round of the UEFA Futsal Championship.
Coached by Ruben Nazaretyan, Armenia is part of Group B, where it will compete against the national teams of Lithuania, Czechia, and Ukraine, according to Armenpress.
This year’s championship is being hosted by three countries: Latvia, Lithuania, and Slovenia. Three debutant teams are participating, including Armenia.
The Armenian national team will play its first match on January 22 against Ukraine. Ruben Nazaretyan’s squad will face Czechia on January 25 and Lithuania on January 28.