22 Հունվար 2026 - 06:31 AMT
Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները, հայտնում է Փրկարար ծառայությունը:
Մեղրու լեռնանցքը, Գնդեվազ-Ջերմուկ, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Կապան ճանապարհները փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։
Վարդենյաց լեռնանցքը, Թթուջուր-Նավուր ճանապարհը փակ ենկցորդիչով բեռնատարների համար և դժվարանցանելի՝ մյուս տրանսպորտային միջոցների համար։
Նոյեմբերյանից-Ոսկեպար ճանապարհը դժվարանցանելի է կցորդով բեռնատարների համար։
Շիրակի, Լոռու, Տավուշի, Ապարանի, Արագածի, Դիլիջանի, Սևանի, Ճամբարակի, Մարտունու, Գավառի, Աբովյանի, Հրազդանի, Նաիրիի, Սիսիանի, Գորիսի, Աշոցքի, Ամասիայի տարածաշրջանների ճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է։
Շինուհայր-Հարժիս և Շինուհայր-Տաթև ճանապարհներին բուք է։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։

22 Январь 2026 - 07:06 AMT
В Арагацотнской области закрыты дороги от высокогорной метеостанции «Амберд» к крепости Амберд и озеру Кари, сообщает Служба спасения.
Перевал Мегри, дороги Гндеваз–Джермук и от перекрестка Джермука до Капана закрыты для транспортных средств с прицепами.
Перевал Варденяц и дорога Ттуджур–Навур закрыты для грузовиков с прицепами и труднопроходимы для остальных автомобилей.
Дорога Ноемберян–Воскепар затруднена для фур.
На дорогах Ширакской, Лорийской, Тавушской областей, а также в районах Апаран, Арагац, Дилижан, Севан, Чамбарак, Мартуни, Гавар, Абовян, Раздан, Наири, Сисиан, Горис, Ашоцк и Амасия местами наблюдается гололед.
На участках Шинуайр–Харжис и Шинуайр–Татев метель.
Согласно информации, полученной из Министерства внутренних дел Грузии и Центра управления кризисами МЧС России по Северной Осетии, дорога Степанцминда–Ларс открыта для всех видов транспорта.