Սոցցանցերի ադրբեջանական տիրույթում երգիչ Մուսլիմ Մագոմաևի մասին տեսանյութերում միտումնավոր կերպով չի նշվում նրա բազմաթիվ երգերի երաժշտության հեղինակ Առնո Բաբաջանյանի անունը։
Կոմպոզիտորի որդին՝ Արա Բաբաջանյանը, պատմել է, որ համացանցում շրջանառվող տեսանյութում, որտեղ կատարվում է Մուսլիմ Մագոմաևի «Սատանայի անիվը» երգը (խոսքերը՝ Եվգենի Եվտուշենկոյի, երաժշտությունը՝ Առնո Բաբաջանյանի), երաժշտության հեղինակ նշված է «Բաքվի բանահյուսություն», հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Իրավիճակի պարզաբանման նպատակով Արա Բաբաջանյանը արդեն դիմել է իրավաբաններին:
«Տեսնենք՝ ինչ արդյունքներ կլինեն … Այդպես հաճախ է լինում, երբ Մուսլիմ Մագոմաևին նվիրված համերգներ են անցկացնում։ Ընդ որում, ես մեծ հարգանքով, սիրով եմ վերաբերվում Մուսլիմին։ Մենք նրան ընդունում էինք որպես ընտանիքի անդամ, ես այն ժամանակ նոր էի սկսում կարիերաս։ Նա գալիս էր մեր տուն և ժամերով կարող էր նստել դաշնամուրի մոտ, երգել, շփվել», – ասել է անվանի կոմպոզիտորի որդին։
Խորհրդային էստրադայում Առնո Բաբաջանյանն ու Մուսլիմ Մագոմաևը ձևավորել են լեգենդար ստեղծագործական դուետ՝ թողնելով մի շարք հիթեր, ինչպիսիք են «Գեղեցկության թագուհին», «Մեղեդի»-ն, «Շնորհակալ եմ քեզ»։ Այս ստեղծագործությունները դարձել են խորհրդային երգարվեստի անբաժանելի մաս։
Նրանց համագործակցությունը սկսվել է 1960-ականներին։ Նրանց առաջին համատեղ երգը եղել է «Հիշում եմ Բուլղարիան», որին հաջորդել են «Աշխարհի ամենալավ քաղաքը» (1964 թ., խոսքերը՝ Լեոնիդ Դերբենյովի), «Գեղեցկության թագուհին» (1965 թ., խոսքերը՝ Անատոլի Գորոխովի), «Սատանայի անիվը» (1969 թ., խոսքերը՝ Եվգենի Եվտուշենկոյի), «Հարսանիք» (1971 թ., խոսքերը՝ Ռոբերտ Ռոժդեստվենսկու) և «Վերադարձրու ինձ երաժշտությունը» (1975 թ., խոսքերը՝ Անդրեյ Վոզնեսենսկու) երգերը։

In Azerbaijani social media, several videos about singer Muslim Magomayev deliberately omit the name of Arno Babajanyan, the composer of many of Magomayev’s songs.
According to Sputnik Armenia, Ara Babajanyan, son of the renowned composer, stated that a circulated video featuring the performance of Magomayev's song “The Devil’s Wheel” (lyrics by Yevgeny Yevtushenko, music by Arno Babajanyan) credits the music as “Baku folklore.”
To clarify the situation, Ara Babajanyan has already consulted legal professionals.
“We’ll see what the outcome will be… This often happens during concerts dedicated to Muslim Magomayev. That said, I hold Muslim in great respect and affection. We considered him family. I was just starting my career then. He would come to our home, sit at the piano for hours, sing, and talk,” Ara said.
In Soviet pop music, Arno Babajanyan and Muslim Magomayev formed a legendary creative duo, producing numerous hits such as “Queen of Beauty,” “Melody,” and “Thank You.” These works became integral to the Soviet musical legacy.
Their collaboration began in the 1960s. Their first joint song was “I Remember Bulgaria,” followed by “The Best City in the World” (1964, lyrics by Leonid Derbenyov), “Queen of Beauty” (1965, lyrics by Anatoly Gorokhov), “The Devil’s Wheel” (1969, lyrics by Yevgeny Yevtushenko), “Wedding” (1971, lyrics by Robert Rozhdestvensky), and “Return the Music to Me” (1975, lyrics by Andrey Voznesensky).