23 Հունվար 2026 - 06:51 AMT
Օդի ջերմաստիճանը մեր տարածաշրջանի համար հունվարի 26-ից փետրվարի 2-ը և փետրվարի 2-9-ը կանխատեսվում է նորմայից բարձր 3-6 աստիճանով: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն ՊՈԱԿ-ի ղեկավար Լևոն Ազիզյանը:
«Կանխատեսումները՝ ըստ Եղանակի միջնաժամկետ կանխատեսումների Եվրոպական կենտրոնի (ECMWF)»,-գրել է նա:
Հանրապետության տարածքում` hունվարի 23-ին առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն, 24-27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Հունվարի 23-24-ին առանձին շրջաններում սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը հունվարի 23-ի գիշերը բարձրացել է 4-6 աստիճանով, հունվարի 24-25-ին աստիճանաբար կնվազի 2-4 աստիճանով։
Երևանում հունվարի 23-ի առավոտյան ժամերին և ցերեկը սպասվում է ձյուն, 24-27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

23 Январь 2026 - 06:58 AMT
Температура воздуха в регионе с 26 января по 2 февраля и с 2 по 9 февраля ожидается на 3–6°C выше климатической нормы. Об этом на своей странице в Facebook сообщил руководитель Центра гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Армении Левон Азизян.
«Прогнозы основаны на данных Европейского центра среднесрочных прогнозов погоды (ECMWF)», — отметил он.
На территории Армении 23 января в отдельных районах ожидается снег, в горных местностях — метель и ухудшение видимости. С 24 по 27 января прогнозируется погода без осадков.
23–24 января в некоторых районах ожидается усиление ветра до 15–18 м/с.
Температура воздуха в ночь на 23 января повысилась на 4–6°C, но 24–25 января ожидается постепенное понижение на 2–4°C.