Հունվարի 26-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ճանապարհները բաց են: Այս մասին , հայտնում է «Ճանապարհային դեպարտամենտը»։
Վարդենյաց լեռնանցքը միայն կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար փակ է։
Աշտարակի, Թալինի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Դիլիջանի, Աբովյանի, Հրազդանի, Սևանի, Գավառի, Մարտունիի, Սիսիանի, Մեղրիի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Նաիրիի տարածաշրջաններում թույլ ձյուն է տեղում։
Ապարանի, Արագածի, Սևանի, Դիլիջանի, Ճամբարակի, Մարտունիի, Գավառի, Աբովյանի, Հրազդանի, Նաիրիի, Սիսիանի, Գորիսի, Աշոցքի, Ամասիայի տարածաշրջանների ճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է։
Վարորդներին հորդորվում է լինել ուշադիր, խստագույնս պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները և երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Հայաստանի տարածքում հունվարի 26-30-ն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5 մ/վ արագությամբ։
Հունվարի 26-ին Շիրակի դաշտի ցածրադիր գոտիներում, Արագածոտնի նախալեռնային հատվածներում, Արարատյան դաշտում, ինչպես նաև մայրաքաղաք Երևանում սպասվում է մառախուղ։
Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի: Մայրաքաղաքում ցերեկային ժամերին սպասվում է -1․․․-3 աստիճան, երեկոյան՝ -4․․․-6 աստիճան։

По состоянию на 09:00 26 января все автодороги межгосударственного и республиканского значения в Армении открыты, сообщает «Департамент автодорог».
Перевал Варденяц закрыт только для транспортных средств с прицепами.
Слабый снегопад наблюдается в Аштараке, Талине, Артике, Ахуряне, Ашоцке, Дилижане, Абовяне, Раздане, Севане, Гаваре, Мартунии, Сисиане, Мегри, Апаране, Арагаце, Спитаке и Наири.
Местами гололедица на дорогах в Апаране, Арагаце, Севане, Дилижане, Чамбараке, Мартунии, Гаваре, Абовяне, Раздане, Наири, Сисиане, Горисе, Ашоцке и Амасии.
Компании, отвечающие за обслуживание дорог, продолжают очистку трасс и обработку противогололёдными средствами.
Водителей призывают быть максимально внимательными, строго соблюдать правила дорожного движения и использовать исключительно зимние шины.
С 26 по 30 января по всей территории Армении ожидается сухая погода. Ветер юго-западный, 2–5 м/с.
26 января туман ожидается в низинах Ширакской равнины, предгорьях Арагацотна, Араратской долине и в Ереване.
Температура воздуха существенно не изменится. В дневные часы в столице ожидается -1…-3°C, вечером — -4…-6°C.