Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է, որ վերջին 5 տարում գրեթե կիսով չափ կրճատել ենք աշխատանք փնտրողների և գործազուրկների թիվը:
Ըստ նրա՝ ավելացող աշխատատեղերի վիճակագրությունը ապացուցվում է նաև աշխատանք փնտրողների և գործազուրկների նվազող թվերով:
«Երբ մենք խոսում ենք նոր ստեղծվող աշխատատեղերի մասին և ցույց տալիս վերջին ամիսների այդ մասով կայուն աճը, հաճախ ինչ-որ անհասկանալի աղմուկ ենք լսում դրա շուրջ։
Ավելացող աշխատատեղերի վիճակագրությունը ապացուցվում է նաև աշխատանք փնտրողների և գործազուրկների նվազող թվերով։ Կից նկարում յուրաքանչյուր տարվա վերջի դրությամբ Միասնական սոցիալական ծառայությունում գրանցված աշխատանք փնտրողների և գործազուրկների թվերն են։
Դրանք ցույց են տալիս, որ մենք վերջին 5 տարում գրեթե կիսով չափ կրճատել ենք աշխատանք փնտրողների և գործազուրկների թիվը։ Եվ այս թվերի անկումը շարունակվում է»,-ասվում է գրառման մեջ:

Minister of Labor and Social Affairs Arsen Torosyan announced via Facebook that the number of job seekers and unemployed individuals has dropped by nearly half over the past five years.
According to him, the downward trend in unemployment confirms statistics indicating the creation of more jobs.
“When we talk about newly created jobs and show steady growth in recent months, we often hear some unclear noise around it.
But the statistics on growing job numbers are also confirmed by the declining number of job seekers and unemployed individuals. The attached chart shows the number of job seekers and unemployed registered with the Unified Social Service at the end of each year.
These figures demonstrate that in the past five years, we’ve reduced the number of job seekers and unemployed by nearly half. And this decline continues,” his post stated.