Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Բելառուսի հավաքականի հետ, հաղորդում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։
Խաղը կկայանա մարտի 29-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում և կմեկնարկի ժամը 18։00-ին։
ՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում Հայաստանի հավաքականը 105-րդ տեղում է, իսկ Բելառուսը 98-րդն է, գրում է Factor.am-ը:
Երևանյան հանդիպումից երեք օր առաջ Բելառուսի հավաքականն ընկերական խաղում կմրցի նաև Կիպրոսի թիմի հետ։ Դա կլինի Վիկտոր Գանչարենկոյի նորամուտի հանդիպումը Բելառուսի հավաքականի գլխավոր մարզիչի պաշտոնում։
Հայաստանի և Բելառուսի հավաքականները նախորդ անգամ հանդիպել են 2017 թվականին։ Երևանում կայացած ընկերական խաղում դաշտի տերերը հաղթել են 4։1 հաշվով։

Сборная Армении проведёт товарищеский матч против национальной команды Беларуси, сообщает пресс-служба Федерации футбола Армении.
Матч состоится 29 марта на ереванском стадионе имени Вазгена Саргсяна «Республиканский» и начнётся в 18:00.
Согласно рейтингу ФИФА, сборная Армении занимает 105-е место, а Беларусь — 98-е, передаёт Factor.am .
За три дня до матча в Ереване сборная Беларуси проведёт товарищескую игру с командой Кипра. Эта встреча станет дебютом Виктора Гончаренко в качестве главного тренера сборной Беларуси.
Армения и Беларусь в последний раз встречались в 2017 году. В том товарищеском матче в Ереване хозяева победили со счётом 4:1.