Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպում կանցկացնի Բելառուսի հավաքականի հետ, հաղորդում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։
Խաղը կկայանա մարտի 29-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում և կմեկնարկի ժամը 18։00-ին։
ՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում Հայաստանի հավաքականը 105-րդ տեղում է, իսկ Բելառուսը 98-րդն է, գրում է Factor.am-ը:
Երևանյան հանդիպումից երեք օր առաջ Բելառուսի հավաքականն ընկերական խաղում կմրցի նաև Կիպրոսի թիմի հետ։ Դա կլինի Վիկտոր Գանչարենկոյի նորամուտի հանդիպումը Բելառուսի հավաքականի գլխավոր մարզիչի պաշտոնում։
Հայաստանի և Բելառուսի հավաքականները նախորդ անգամ հանդիպել են 2017 թվականին։ Երևանում կայացած ընկերական խաղում դաշտի տերերը հաղթել են 4։1 հաշվով։

Armenia’s national football team will face Belarus in a friendly match, the Football Federation of Armenia (FFA) press service announced.
The game is scheduled for March 29 at the Vazgen Sargsyan Republican Stadium in Yerevan, with kickoff set for 18:00.
According to FIFA rankings, Armenia currently holds 105th place, while Belarus ranks 98th, reports Factor.am .
Three days before the Yerevan match, Belarus will play Cyprus in another friendly. That game will mark Viktor Goncharenko’s debut as head coach of the Belarusian team.
The last meeting between Armenia and Belarus took place in 2017. Armenia won that friendly match 4–1, also held in Yerevan.