27 Հունվար 2026 - 10:48 AMT
Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին ասել է, որ վաղուց ժամանակն է, որ «Կրասնոդար» ակումբի ավագ Էդուարդ Սպերցյանը խաղա Եվրոպայում։
Նա հույս է հայտնել, որ եթե ոչ ձմռանը, ապա ամռանը տրանսֆերը կկայանա:
«Հուսով եմ, որ Սպերցյանի տեղափոխությունը կկայանա 2026 թվականին։ Նա վաղուց է բարձրակարգ խաղ ցուցադրում և վաղուց ժամանակն է քայլ կատարել դեպի եվրոպական առաջնություն։ Կարևոր է հասկանալ, թե կոնկրետ որտեղ կտեղափոխվի նա։ Սպերցյանի տվյալները լիովին բավարար են թոփ-5 լիգաների մեծ ակումբներում խաղալու և իր մասին բարձրաձայնելու համար»,- ասել է նա, գրում է Metaratings.ru-ն։
Սպերցյանը Ռուսաստանի ընթացիկ առաջնությունում մասնակցել է 18 հանդիպման՝ դառնալով 8 գոլի ու 12 գոլային փոխանցման հեղինակ։ Նրա պայմանագիրն ընթացիկ ակումբի հետ նախատեսված է մինչև 2029 թվականի հունիսի 30-ը։ Transfermarkt պորտալը ֆուտբոլիստի տրանսֆերային արժեքը գնահատել է 25 միլիոն եվրո։
Էդուարդ Սպերցյանը հանդիսանում է «Կրասնոդարի» ակադեմիայի սան ու հանդես է եկել հիմնական թիմի կազմում արդեն 168 խաղում՝ գրանցելով 53 գոլ և 45 գոլային փոխանցում։

Speaking to Metaratings.ru, Berezovsky expressed hope that the transfer would happen either this winter or in the summer of 2026.
“I hope Spertsyan transfers in 2026. He’s shown high-level football for a while now, and it’s time for him to step up to a European league. The key is which club he joins. Spertsyan has what it takes to play for a top-tier club in one of the big five leagues and make his name known,” Berezovsky said.
In the current Russian Premier League season, Spertsyan has appeared in 18 matches, scoring 8 goals and providing 12 assists. His contract with Krasnodar runs through June 30, 2029. According to Transfermarkt, his market value is estimated at €25 million.
Eduard Spertsyan is a product of Krasnodar’s academy and has made 168 appearances for the senior team, recording 53 goals and 45 assists.