27 Հունվար 2026 - 10:48 AMT
Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին ասել է, որ վաղուց ժամանակն է, որ «Կրասնոդար» ակումբի ավագ Էդուարդ Սպերցյանը խաղա Եվրոպայում։
Նա հույս է հայտնել, որ եթե ոչ ձմռանը, ապա ամռանը տրանսֆերը կկայանա:
«Հուսով եմ, որ Սպերցյանի տեղափոխությունը կկայանա 2026 թվականին։ Նա վաղուց է բարձրակարգ խաղ ցուցադրում և վաղուց ժամանակն է քայլ կատարել դեպի եվրոպական առաջնություն։ Կարևոր է հասկանալ, թե կոնկրետ որտեղ կտեղափոխվի նա։ Սպերցյանի տվյալները լիովին բավարար են թոփ-5 լիգաների մեծ ակումբներում խաղալու և իր մասին բարձրաձայնելու համար»,- ասել է նա, գրում է Metaratings.ru-ն։
Սպերցյանը Ռուսաստանի ընթացիկ առաջնությունում մասնակցել է 18 հանդիպման՝ դառնալով 8 գոլի ու 12 գոլային փոխանցման հեղինակ։ Նրա պայմանագիրն ընթացիկ ակումբի հետ նախատեսված է մինչև 2029 թվականի հունիսի 30-ը։ Transfermarkt պորտալը ֆուտբոլիստի տրանսֆերային արժեքը գնահատել է 25 միլիոն եվրո։
Էդուարդ Սպերցյանը հանդիսանում է «Կրասնոդարի» ակադեմիայի սան ու հանդես է եկել հիմնական թիմի կազմում արդեն 168 խաղում՝ գրանցելով 53 գոլ և 45 գոլային փոխանցում։

Бывший вратарь сборной Армении Роман Березовский заявил, что давно пришло время полузащитнику «Краснодара» Эдуарду Сперцяну перейти в европейский клуб.
«Надеюсь, что трансфер Сперцяна состоится в 2026 году. Он уже давно демонстрирует высококлассную игру, и пришло время сделать шаг в европейский чемпионат. Важно понять, куда именно он перейдёт. У него есть все данные, чтобы выступать за крупный клуб в одной из топ-5 лиг и заявить о себе», — приводит слова Березовского издание Metaratings.ru.
В текущем сезоне чемпионата России Сперцян сыграл 18 матчей, забил 8 голов и отдал 12 результативных передач. Его контракт с «Краснодаром» действует до 30 июня 2029 года. По оценке портала Transfermarkt, его трансферная стоимость составляет 25 миллионов евро.
Эдуард Сперцян является воспитанником академии «Краснодара» и уже провёл 168 матчей за основной состав, забив 53 гола и сделав 45 голевых передач.