Հայաստանի ֆուտզալի ազգային հավաքականը պատմության մեջ առաջին անգամ դուրս է եկել «Եվրո-2026»-ի քառորդ եզրափակիչ, որում մրցակիցը Խորվաթիան է։
Թիմերի միջև հանդիպումը կկայանա հունվարի 31-ին՝ Երևանի ժամանակով 22:00-ին, հայտնում է Radar Armenia-ն:
Հայաստանի ազգային հավաքականը B խմբում արդեն ապահովել է առաջին տեղը։
B խմբի երրորդ տուրում Ռուբեն Նազարեթյանի գլխավորած թիմը Լիտվայի Կաունաս քաղաքի «Ժալգիրիս Արենա» մարզապալատում մրցել է տանտերերի հավաքականի հետ ու հաղթանակը բաց թողել վերջնամասում՝ 3։3։ Մինչև խաղի 34-րդ Հայաստանի հավաքականը հաղթում էր 3։1 հաշվով, սակայն Լիտվայի հավաքականը կարողացավ խփել երկու գոլ ու փրկել հանդիպումը, հայտնում է Factor.am-ը:
Հայաստանի հավաքականի կազմում գոլի հեղինակ են դարձել Դենիս Նևեդրովը, Միքայել Ղանդիլյանը և Վլադիմիր Սանոսյանը։
Մրցաշարի առաջին երկու տուրերում Հայաստանի հավաքականը 2։1 հաշվով հաղթել էր Ուկրաինային, 5։4 հաշվով՝ Չեխիային՝ ապահովելով տեղը քառորդ եզրափակչում։

29 January 2026 - 07:29 AMT
Armenia’s national futsal team has reached the quarterfinals of UEFA Euro 2026 for the first time in its history and will face Croatia in the next stage.
The match between the two teams will take place on January 31 at 22:00 Yerevan time, according to Radar Armenia.
Armenia has already secured the top spot in Group B.
In the third round of Group B, the team led by Ruben Nazaretyan played Lithuania in the Žalgiris Arena in Kaunas. Armenia led 3-1 until the 34th minute but conceded two late goals, ending the match in a 3-3 draw, reports Factor.am .
The goals for Armenia were scored by Denis Nevedrov, Mikael Ghandilyan, and Vladimir Sanosyan.
In the tournament’s first two matches, Armenia beat Ukraine 2-1 and the Czech Republic 5-4, securing its place in the quarterfinals.