29 Հունվար 2026 - 12:13 AMT
ՆԳՆ ՓԾ-ից հայտնում են, որ հունվարի 29-ին՝ ժամը 14։15-ին, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Շերամի փողոցում գտնվող անձեռոցիկի արտադրամասում հրդեհ է բռնկվել։
Հրդեհի բարդության «Թիվ 2» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից վեց մարտական հաշվարկ, մեկ ավտոսանդուղք, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ և Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խմբերը։
Հրդեհի բարդությունից ելնելով տեղում հայտարարվել է «Թիվ 3» կանչ․ դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից ևս ինը մարտական հաշվարկ։

29 Январь 2026 - 14:17 AMT
29 января в производственном цехе салфеток на улице Шерами в Ереване произошёл пожар, на который срочно откликнулись пожарно-спасательные службы, сообщает Служба спасения МЧС.
В 14:15 Национальный центр управления в кризисных ситуациях принял сигнал о возгорании на фабрике.
Изначально к месту происшествия было направлено шесть боевых расчетов пожарно-спасательных частей Ереванского городского управления Службы спасения МЧС, одна автолестница, а также оперативные группы дежурных служб Отдела организации пожаротушения и спасательных работ и Национального центра управления в кризисных ситуациях.
В связи со сложностью пожара на месте был объявлен вызов «Уровень 3», после чего к тушению были дополнительно направлены ещё девять боевых расчетов из Ереванского городского управления, что довело общее число задействованных подразделений до 15 боевых расчетов.