30 Հունվար 2026 - 07:04 AMT
Միջերկրական ծովի շրջաններից Հայաստանին ցիկլոն է մոտենում, որը երկրում կմնա մինչև փետրվարի 4-ը ներառյալ և որը հունվարի 31-ի երեկոյան հանրապետության առանձին շրջաններում կբերի տեղումներ, հիմնականում ձյան տեսքով, լեռնային շրջաններում կգրանցվի քամու ուժգնացում, բուք, ցածր տեսանելիություն։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
Նա հայտնել է, որ չնայած սպասվող տեղումներին, եղանակը զգալի կտաքանա, ինչը կնպաստի սառը օդի լճացման վերացմանը:
Սուրենյանն ասել է, որ օդի ջերմաստիճանը հանրապետության տարածքում, այդ թվում Արարատյան դաշտում և մայրաքաղաք Երևանում, կբարձրանա 7-8 աստիճանով։

К Армении приближается циклон из района Средиземного моря, который останется на территории страны до 4 февраля включительно и уже вечером 31 января принесёт осадки в ряде регионов, в основном в виде снега. В горных районах прогнозируются усиление ветра, метель и плохая видимость. Об этом сообщил на своей странице в Facebook заместитель директора Гидрометеорологического и мониторингового центра Гагик Суренян.
Несмотря на предстоящие осадки, Суренян отметил, что в Армении существенно потеплеет, что приведёт к устранению застоя холодного воздуха.
Температура воздуха по всей республике, включая Араратскую долину и Ереван, повысится на 7–8 градусов Цельсия.