31 Հունվար 2026 - 08:21 AMT
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանը հանդիպում է անցկացրել ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Քրիսթին Վայգանդի հետ՝ վերջինիս առաքելության ավարտի կապակցությամբ՝ բարձր գնահատելով երեխաների իրավունքների պաշտպանությանը նվիրված համագործակցությունը։
Զրուցակիցներն ընդգծել են ՀՀ և ՄԱԿ Մանկական հիմնադրամի միջև փոխգործակցության 2026-2030թթ. ծրագրային փաստաթղթով սահմանված գործողությունների իրականացմանն ուղղված ծրագրերի շարունակականության ապահովման կարևորությունը։
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության և ՄԱԿ Մանկական հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի միջև ձևավորված համագործակցությունը և անձամբ Քրիսթին Վայգանդի կարևոր դերը` երեխայի իրավունքների պաշտպանության ոլորտում ՀՀ-ում զգալի առաջընթաց գրանցելու հարցում։ Նա շնորհակալություն է հայտնել Քրիսթին Վայգանդին ՄԱԿ Մանկական հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի ակտիվ գործունեության համար և մաղթել նորանոր հաջողություններ հետագա աշխատանքում։

Deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia Robert Abisoghomonyan met with Kristin Weigand, head of UNICEF’s Armenia office, on the occasion of her mission’s completion. He praised the productive collaboration in promoting children's rights.
The two highlighted the importance of ensuring continuity in the programs defined in the 2026–2030 cooperation framework between Armenia and the United Nations Children’s Fund.
Abisoghomonyan commended the close partnership between the Armenian government and UNICEF’s Armenia office, noting Weigand’s key role in the country’s progress on child protection. He expressed gratitude for UNICEF’s active work in Armenia and wished her continued success in future endeavors.