31 Հունվար 2026 - 08:21 AMT
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանը հանդիպում է անցկացրել ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Քրիսթին Վայգանդի հետ՝ վերջինիս առաքելության ավարտի կապակցությամբ՝ բարձր գնահատելով երեխաների իրավունքների պաշտպանությանը նվիրված համագործակցությունը։
Զրուցակիցներն ընդգծել են ՀՀ և ՄԱԿ Մանկական հիմնադրամի միջև փոխգործակցության 2026-2030թթ. ծրագրային փաստաթղթով սահմանված գործողությունների իրականացմանն ուղղված ծրագրերի շարունակականության ապահովման կարևորությունը։
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության և ՄԱԿ Մանկական հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի միջև ձևավորված համագործակցությունը և անձամբ Քրիսթին Վայգանդի կարևոր դերը` երեխայի իրավունքների պաշտպանության ոլորտում ՀՀ-ում զգալի առաջընթաց գրանցելու հարցում։ Նա շնորհակալություն է հայտնել Քրիսթին Վայգանդին ՄԱԿ Մանկական հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի ակտիվ գործունեության համար և մաղթել նորանոր հաջողություններ հետագա աշխատանքում։

Заместитель министра иностранных дел Армении Роберт Абисогомонян провел встречу с главой армянского офиса ЮНИСЕФ Кристин Вайганд в связи с завершением её миссии, высоко оценив сотрудничество, направленное на защиту прав детей.
Собеседники подчеркнули важность обеспечения преемственности программ, предусмотренных программным документом о сотрудничестве между Арменией и Детским фондом ООН на 2026–2030 годы.
Абисогомонян отметил тесное партнёрство между правительством Армении и армянским офисом ЮНИСЕФ, а также важную роль Кристин Вайганд в достижении значимого прогресса в сфере защиты прав ребёнка в стране. Он поблагодарил Вайганд за активную деятельность и пожелал ей дальнейших успехов.