2 Փետրվար 2026 - 11:37 AMT
Հունվարի 31-ին անցկացված «Անգլերեն» առարկայի միասնական քննության որոշ թեստերում արձանագրված տեխնիկական խոտանի պատճառով ԿԳՄՍՆ-ն հայտնել է, որ նոր քննություն կկազմակերպվի:
«Հաշվի առնելով, որ քննասենյակներում ստեղծված իրավիճակը կարող էր որոշակի ազդեցություն ունենալ դիմորդների քննական արդյունքի վրա, Գնահատման և թեստավորման կենտրոնը 2026 թվականի մարտի 1-ին կկազմակերպի «Անգլերեն» առարկայի նոր քննություն»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Քննությանը մասնակցած բոլոր այն դիմորդները, որոնք համաձայն չեն իրենց քննական արդյունքի հետ, կարող են մասնակցել նոր քննությանը՝ անկախ իրենց թեստի տարբերակից. կպահպանվի բարձր միավորը:
Այն դիմորդները, որոնք ընդունում են իրենց քննական արդյունքը, կարող են պահպանել այն՝ չմասնակցելով նոր քննությանը:

Министерство образования, науки, культуры и спорта Армении сообщило, что в связи с техническими неисправностями, зафиксированными в отдельных версиях единого экзамена по английскому языку 31 января, будет проведена повторная сдача экзамена 1 марта 2026 года.
«Учитывая, что ситуация в экзаменационных аудиториях могла повлиять на результаты абитуриентов, Центр оценки и тестирования проведёт новый экзамен», — говорится в сообщении.
Все участники, не согласные со своими результатами, смогут повторно сдать экзамен, независимо от того, какой вариант теста они проходили. При этом будет засчитан более высокий балл.
Тем, кто удовлетворён текущей оценкой, повторно сдавать экзамен не обязательно, и они могут сохранить уже полученный результат.