2 Փետրվար 2026 - 14:36 AMT
Հայաստանի ազգային հավաքականի և խորվաթական «Օսիեկ» ակումբի պաշտպան Ստյոպա Մկրտչյանը շատ մոտ է տեղափոխությանը գերմանական «Նյուրնբերգ», հայտնել է Kicker պարբերականը՝ հղում անելով Sportske Novosti-ին։
Հաղորդվում է, որ առաջիկայում կողմերը պատրաստվում են պաշտոնապես հայտարարել 22-ամյա հայ ֆուտբոլիստի տրանսֆերի մասին, գրում է Factor.am-ը:
Ձմեռային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում «Նյուրնբերգը» բաժանվել է մի շարք պաշտպաններից՝ Ռոբին Կնոխե, Օնդրեյ Կարաֆիատ և Թիմ Դրեքսլեր։ Ակումբը այժմ փորձում է համալրել պաշտպանական գիծը։
«Նյուրնբերգի» գլխավոր մարզիչն է Գերմանիայի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ և Մյունխենի «Բավարիայի» երբեմնի հարձակվող Միրոսլավ Կլոզեն։
Ակումբը հանդես է գալիս Գերմանիայի երկրորդ դիվիզիոնում՝ 2-րդ Բունդեսլիգայում։ 20 տուրից հետո թիմն ունի 26 միավոր և զբաղեցնում է մրցաշարային աղյուսակի 10-րդ հորիզոնականը։
Ստյոպա Մկրտչյանը խորվաթական «Օսիեկ» էր տեղափոխվել 2023 թվականի հուլիսին՝ Երևանի «Արարատ-Արմենիայից»։ Այս մրցաշրջանում նա մասնակցել է 19 հանդիպման։
Ըստ Transfermarkt պորտալի՝ նրա տրանսֆերային արժեքը գնահատվում է 400 հազար եվրո։
Հայաստանի ազգային հավաքականում պաշտպանը նորամուտը նշել է 2022 թվականին և մինչ օրս հանդես է եկել 23 խաղում։

2 February 2026 - 14:55 AMT
Styopa Mkrtchyan, defender for the Armenian national team and Croatian club Osijek, is reportedly close to signing with German side Nuremberg, according to Kicker, citing Sportske Novosti, as reported by Factor.am .
An official announcement regarding the 22-year-old's transfer is expected soon.
During the current winter transfer window, Nuremberg parted ways with several defenders, including Robin Knoche, Ondrej Karafiat, and Tim Drexler. The club is now seeking to reinforce its defensive line.
Nuremberg is coached by former German national team player and ex-Bayern Munich striker Miroslav Klose.
The club plays in Germany’s second-tier league, the 2. Bundesliga. After 20 matchdays, Nuremberg sits 10th in the standings with 26 points.
Mkrtchyan joined Osijek in July 2023 from Ararat-Armenia (Yerevan). He has made 19 appearances this season.