Փետրվարի 9-ին՝ ժամը 17:00-ից մինչև 21:00-ն, մայրաքաղաքում կայանալիք պետական արարողակարգային միջոցառումների ընթացքում անվտանգության ապահովման նպատակով երթևեկության և տեղաշարժի սահմանափակումներ կլինեն, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը:
Նշված ժամերին չի գործի մետրոպոլիտենի «Մարշալ Բաղրամյան» կայարանը:
ժամը 17:00-ից 21:00-ն, կսահմանափակվի երթևեկությունն ու քաղաքացիների շարժը Բաղրամյան պողոտայում՝ Բաղրամյան պողոտա-Պռոշյան փողոց խաչմերուկից մինչև Բաղրամյան պողոտա-Մոսկովյան փողոց խաչմերուկ:
Նույն ժամերին կսահմանափակվի երթևեկությունն ու քաղաքացիների շարժը Դեմիրճյան փողոցում՝ Բաղրամյան պողոտա-Դեմիրճյան փողոց խաչմերուկից մինչև Դեմիրճյան-Պռոշյան փողոցների խաչմերուկ:
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը փետրվարի 9-10-ը պաշտոնական այցով կլինի Հայաստանում: Երևանից նա կմեկնի Բաքու։

9 Февраль 2026 - 14:08 AMT
С 17:00 до 21:00 9 февраля в центре Еревана будут действовать ограничения на движение транспорта и пешеходов в связи с проведением официальных государственных мероприятий, сообщает мэрия города.
Станция метро «Маршал Баграмян» не будет работать в указанный период.
Движение будет ограничено на проспекте Баграмяна от перекрёстка с улицей Прошян до перекрёстка с улицей Московян.
Аналогичные ограничения будут действовать и на улице Демирчяна от перекрёстка с проспектом Баграмяна до перекрёстка с улицей Прошян.
Вице-президент США Джей Ди Вэнс находится с официальным визитом в Армении 9–10 февраля. Из Еревана он направится в Баку.