Փետրվարի 12-ի 8:45-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ճանապարհները հիմնականում անցանելի են, հայտնում է Փրկարար ծառայությունը:
Փակ ենԱրագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները։
Թթուջուր-Նավուր ճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Իջևան-Նոյեմբերյանճանապարհըփակ է կցորդով բեռնատարների համար։
Ջերմուկի խաչմերուկից Սիսիան, Սյունիքի մարզի ավտոճանապարհները փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար, Գորայք-«Զանգեր» հատվածը դժվարանցանելի է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է կցորդով բեռնատարների համար, դժվարանցանելի՝ մյուս տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Ջերմուկ քաղաք տանող ճանապարհը դժվարանցանելի է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բացէ բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։

По состоянию на 8:45 12 февраля на территории Республики Армения большинство автодорог проходимы, сообщает «Спасательная служба».
В Арагацотнской области закрыты автодороги от высокогорной метеостанции «Амберд» до крепости Амберд и озера Кари.
Дорога Ттуджур–Навур закрыта для всех видов транспортных средств.
Автодорога Иджеван–Ноемберян закрыта для грузовых автомобилей с прицепами.
От перекрестка Джермук в направлении Сисиана автодороги Сюникской области закрыты для транспортных средств с прицепами. Участок Горайк–«Зангер» труднопроходим для всех видов транспортных средств.
Варденяцкий перевал закрыт для грузовых автомобилей с прицепами, для остальных видов транспорта он труднопроходим.
Дорога, ведущая в город Джермук, труднопроходима для транспортных средств с прицепами.
Водителям рекомендуется осуществлять движение исключительно на зимних шинах.
Согласно информации, полученной из департамента по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии и кризисного центра управления МЧС России по Северной Осетии, автодорога Степанцминда–Ларс открыта для всех видов транспортных средств.