12 Փետրվար 2026 - 11:31 AMT
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի օլիմպիական փոխչեմպիոն Միհրան Հարությունյանն անդրադարձել է խառը մենամարտերում իր նախորդ ելույթին և նշել է, որ հաջորդ հանդիպումը մտադիր է անցկացնել մարտի 21-ին։
Հունվարի 31-ին Լոս Անջելեսում անցկացված UNF 30 մրցաշարում 36-ամյա հայ մարզիկը միավորներով առավելության է հասել ամերիկացի Շեյն Տորեսի նկատմամբ, հայտնում է Factor.am-ը:
«Գիտեի, որ մրցակիցս պայքարելու է մինչև վերջ։ Նա չզարմացրեց ինձ։ Գիտեի, որ նա ունի ըմբշամարտի հմտություններ։ Գիտակցում էի, որ եթե նա դուրս է եկել ինձ հետ մենամարտելու, ուրեմն ուժեղ ու համարձակ մարտիկ է։ Կարծում եմ՝ մարտի 21-ին կվերադառնամ այստեղ»,- UNF-ի պաշտոնական ալիքի հետ զրույցում ասել է Հարությունյանը։
Միհրան Հարությունյանը խառը մենամարտերում արդեն անցկացրել է 9 մենամարտ, որոնցից 7-ում հաղթանակ է տարել, իսկ 2-ում պարտություն է կրել։

12 Февраль 2026 - 12:06 AMT
Олимпийский серебряный призер по греко-римской борьбе Мигран Арутюнян прокомментировал свое последнее выступление в смешанных единоборствах и сообщил, что следующий поединок планирует провести 21 марта.
31 января на турнире UNF 30 в Лос-Анджелесе 36-летний армянский спортсмен одержал победу по очкам над американцем Шейном Торресом, сообщает «Factor.am ».
«Я знал, что мой соперник будет бороться до конца. Он меня не удивил. Я знал, что у него есть борцовские навыки. Понимал, что если он вышел драться со мной, значит, он сильный и смелый боец. Думаю, 21 марта я вернусь сюда», — заявил Арутюнян в интервью официальному каналу UNF.
На сегодняшний день в смешанных единоборствах Арутюнян провел девять боев, одержав семь побед и потерпев два поражения.