14 Փետրվար 2026 - 09:00 AMT
Կարատեի Եվրոպայի մինչև 21 տարեկանների 54-րդ առաջնությունը 2027 թվականին անցկացվելու է Հայաստանում։ Այդ մասին հայտարարվել է Կիպրոսի Լիմասոլ քաղաքում վերջերս կայացած մինչև 21 տարեկանների 53-րդ առաջնության փակման հանդիսավոր արարողության ընթացքում։
Միջոցառման շրջանակում Եվրոպայի կարատեի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Ժիրի Բոչեկը կազմակերպության դրոշը հանձնել է Հայաստանի կարատեի ազգային ֆեդերացիայի նախագահ Վազգեն Հարությունյանին։
Եվրոպայի պատանիների, երիտասարդների և Մ21 տարեկանների առաջնությանը մասնակցել են Դավիթ Պողոսյանը, Նանե Հարությունյանը, Նարեկ Սարգսյանը, Արամ Կարապետյանը, Գոռ Մուշեղյանը, Էրիկ Պողոսյանը, Արեն Աբգարյանը, Ալեն Գրիգորյանը, Ալվարդ Դավթյանը, Գևորգ Հակոբյանը, Տարոն Պետրոսյանը, Հովիկ Վարդանյանը, Էմանուել Գասպարյանը, Ալեն Գևորգյանը և Սուրեն Քոսակյանը, հայտնում է ԿԳՄՍ նախարարությունը։
2025 թվականի մայիսին Հայաստանը հյուրընկալել էր կարատեի Եվրոպայի մեծահասակների 60-րդ առաջնությունը, որին 54 երկրից մոտ 1000 մարզիկ մասնակցել է։

14 Февраль 2026 - 09:34 AMT
54-й чемпионат Европы по карате среди спортсменов до 21 года состоится в Армении в 2027 году. Об этом было объявлено во время церемонии закрытия 53-го первенства U21, недавно прошедшего в Лимасоле (Кипр).
В рамках мероприятия вице-президент Европейской федерации карате Жири Бочек передал флаг организации президенту Федерации карате Армении Вазгену Арутюняну.
В чемпионате Европы среди кадетов, юниоров и спортсменов до 21 года Армению представляли Давит Погосян, Нане Арутюнян, Нарек Саргсян, Арам Карапетян, Гор Мушегян, Эрик Погосян, Арен Абгарян, Ален Григорян, Алвард Давтян, Геворг Акопян, Тарон Петросян, Овик Варданян, Эмануэл Гаспарян, Ален Геворгян и Сурен Косакян, сообщили в Министерстве образования, науки, культуры и спорта.
В мае 2025 года Армения принимала 60-й чемпионат Европы по карате среди взрослых, в котором приняли участие около 1000 спортсменов из 54 стран.