Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ ասել է, որ առկա են առավել վտանգավոր փոսեր, որոնց պետք է առաջնահերթություն տալ՝ նշելով, որ անհասկանալի է, թե ինչու է միայն այժմ հիշվում իր կողմից 3-4 օր առաջ հնչեցված առաջարկի մասին:
Շենգավիթ վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Գաբրիելյանն ասել է․ «Մենք փորձել ենք փոսալցման աշխատանքներ անել, հետո անձրև է եկել, լվացել, մեքենաների հետ տարել է», հայտնում է Auroranews.am-ը:
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի շինարարության և բարեկարգման վարչության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Անդրանիկ Թևոսյանը հայտնել է, որ ուրբաթ օրվանից մեկնարկել են բուն փոսալցման աշխատանքները։
«Ուրբաթ, շաբաթ և կիրակի օրերի ընթացքում ասֆալտապատվել է 2100 քմ տարածք, արվել են 1000-ից ավելի տեղային լուծումներ: Ահազանգերի թիվը 300-ից անցել ,- ասել է Թևանյանը:
Գաբրիելյանը հավելել է, որ Շիրակի փողոցում առկա խոշոր փոսերի մասով դեռ աշխատանքներ չեն իրականացվել, սակայն այսօրվանից նախատեսվել է սկսել մեծ փոսերի լցման գործընթացը։
Վերջին շրջանում մեծ դժգոհություն է առաջացել Երևանում երթևեկելի հատվածում մեծաքանակ փոսերի առաջացման պատճառով, որոնք ի հայտ են եկել ձյունը հալվելու պես: Երևույթն առկա է նաև այն փողոցներու, որտեղ ասֆալտապատում է արվել 2025-ի երկրորդ կեսին:

Мэр Еревана Тигран Авинян в ходе оперативного совещания заявил, что в городе имеются особо опасные ямы, которым необходимо уделить приоритетное внимание, отметив, что непонятно, почему о его предложении, озвученном три-четыре дня назад, вспоминают только сейчас.
Глава административного района Шенгавит Тигран Габриелян заявил: «Мы пытались провести работы по заделке ям, затем прошел дождь, смыл их», сообщает «Auroranews.am».
Исполняющий обязанности начальника управления строительства и благоустройства аппарата мэрии Еревана Андраник Тевосян сообщил, что с пятницы начались основные работы по заделке выбоин.
«В пятницу, субботу и воскресенье заасфальтировано 2100 кв. м, выполнено более 1000 локальных решений. Число обращений превысило 300», — сказал Тевосян.
Габриелян добавил, что по крупным ямам на улице Ширака работы пока не проводились, однако с сегодняшнего дня планируется начать процесс их устранения.
В последнее время в Ереване возникло значительное недовольство из-за большого количества выбоин на проезжей части, которые появились после таяния снега. Проблема зафиксирована и на улицах, где асфальтирование проводилось во второй половине 2025 года.