Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը ֆեյսբուքյան տեսանյութում ասել է, որ «շարունակում ենք տաքանալ»:
«Ըստ Հայհիդրոմետի կանխատեսումների՝ հորիզոնում ցուրտ օդային հոսանքների ներթափանցում ոչ միայն չի նկատվում, այլև փետրվարի 16-17-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետության ամբողջ տարածքում սպասվում է օդի ջերմաստիճանի բարձրացում 3-5 աստիճանով»։
Հանրապետության տարածքում փետրվարի 16-ի ցերեկը, 17-ին, 18-ի գիշերը, 20-21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 18-ի երեկոյան, 19- ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ․ նախալեռնային և հովտային շրջաններում՝ անձրևի և ձնախառն անձրևի, լեռնային շրջաններում՝ ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։
Քամին` հարավարևմտյան`3-6մ/վ, փետրվարի 16-ի ցերեկը, 17-19-ին առանձին շրջաններում սպասվում է նաև քամու ուժգնացում 14-17մ/վ արագությամբ, լեռնային առանձին հատվածներում բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
Երևանում փետրվարի 16-ի ցերեկը, 17-ին, 18-ի գիշերը, 20-21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 18-ի ուշ երեկոյան, 19-ին սպասվում է անձրև: Մայրաքաղաքում փետրվարի 17-ի ցերեկային ժամերին սպասվում է +15 աստիճան:

16 Февраль 2026 - 12:27 AMT
Заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга Гагик Суренян в видеозаписи на Facebook заявил, что «мы продолжаем ощущать потепление».
«Согласно прогнозам Армгидромета, вторжения холодных воздушных масс на горизонте не наблюдается. Более того, в период 16–17 февраля на всей территории республики ожидается повышение температуры воздуха на 3–5 градусов».
На территории республики 16 февраля днем, 17 февраля, в ночь на 18 февраля, а также 20–21 февраля ожидается погода без осадков. Вечером 18 февраля и 19 февраля в отдельных районах прогнозируются осадки: в предгорных и долинных зонах — дождь и мокрый снег, в горных районах — снег и мокрый снег.
Ветер юго-западный 3–6 м/с. Днем 16 февраля и 17–19 февраля в отдельных районах ожидается усиление ветра до 14–17 м/с, в некоторых горных участках возможны метель и низкая горизонтальная видимость.
В Ереване 16 февраля днем, 17 февраля, в ночь на 18 февраля, а также 20–21 февраля осадки не ожидаются. Поздно вечером 18 февраля и 19 февраля прогнозируется дождь. Днем 17 февраля в столице ожидается до +15 градусов.