Հայաստանի հրաձգության հավաքականը Երևանում անցկացվելիք Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու է մեծաթիվ պատվիրակությամբ։ Հայկական հրաձգության համար պատմական նշանակություն ունեցող այս մրցաշարին Հայաստանի ընտրանին մասնակցելու է 26 մարզիկով։
Հավաքականի կազմում հրացան ձևում ընդգրկվել են Հրաչիկ Բաբայանը, Արտյոմ Գրիգորյանը, Միհրան Գաբրիելյանը։
Ատրճանակ ձևում Հայաստանը ներկայացնելու են Բենիկ Խլղաթյանը, Զավեն Իգիթյանը, Գևորգ Մելքոնյանը, Էլմիրա Կարապետյանը։
Շարժվող թիրախ մրցաձևում ընդգրկվել են Հովհաննես Մարգարյանը, Գոռ Խաչատրյանը, Հայկ Մինասյանը, Տիգրան Մանուկյանը, Լիլիթ Մկրտչյանը, Գոհար Հարությունյանը, Արուսյակ Գրիգորյանը, Մարի Ղազարյանը, Մարիամ Մկրտչյանը։
Շարժվող թիրախ (երիտասարդներ) կարգում մրցելու են Համլետ Կարենյանը, Մանվել Գրիգորյանը, Գոռ Մարտիրոսյանը, Արման Բարսեղյանը, Վլադիմիր Առաքելյանը, Անահիտ Սարգսյանը, Աիդա Ազատյանը, Լիլիթ Մկրտչյանը, Յանա Հակոբյանը, Նատալի Իսախանյանը։
Եվրոպայի առաջնությունն անցկացվելու է փետրվարի 27-ից մինչև մարտի 5-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում։ Տոմսերն արդեն վաճառվում են:

Сборная Армении по стрельбе выступит на чемпионате Европы, который пройдет в Ереване, представив многочисленную делегацию. Турнир, имеющий историческое значение для армянской стрельбы, объединит 26 представителей национальной команды.
В дисциплине «винтовка» в состав сборной вошли Грачик Бабаян, Артём Григорян и Мигран Габриелян.
В стрельбе из пистолета Армению представят Беник Хлгатян, Завен Игитян, Геворг Мелконян и Эльмира Карапетян.
В дисциплине «движущаяся мишень» заявлены Ованнес Маргарян, Гор Хачатрян, Айк Минасян, Тигран Манукян, Лилит Мкртчян, Гоар Арутюнян, Арусяк Григорян, Мари Казарян и Мариам Мкртчян.
В категории «движущаяся мишень» среди юниоров выступят Гамлет Каренян, Манвел Григорян, Гор Мартиросян, Арман Барсегян, Владимир Аракелян, Анаит Саргсян, Аида Азатян, Лилит Мкртчян, Яна Акопян и Натали Исаханян.
Чемпионат Европы пройдет с 27 февраля по 5 марта в спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна. Билеты уже поступили в продажу.