18 Փետրվար 2026 - 08:07 AMT
Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ, Ռուսաստանի չեմպիոն «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը չպետք է միանգամից տեղափոխվի թոփ ակումբ, ասել է հայտնի ֆուտբոլային գործակալ Պաուլու Բարբոսան:
Ըստ նրա՝ Սպերցյանը պետք է միջին ակումբ ընտրի, ցույց տա իրեն, հետո ձգտի թոփ-ակումբի, հայտնում է «ՌԲ Սպորտը»:
«Ֆուտբոլը դաժան մարզաձև է։ Սպերցյանը թոփ ֆուտբոլիստ է, սակայն դա չի նշանակում, որ նա 100 տոկոսով կհաջողի ցանկացած թիմում։ Մեծ ակումբներում կա մրցակցություն, այնտեղ խաղում են բարձրակարգ ֆուտբոլիստներ։ Անհրաժեշտ է, որպեսզի լինեն ազատ տեղեր։ Էդուարդը պետք է լավ անցկացնի առաջնության երկրորդ հատվածը։ Պետք է ընտրել միջին մակարդակի թիմ, ցուցադրել լավագույն որակները և սպասել առաջ գնալու համար հարմար պահի»,- ասել է գործակալը:
Սպերցյանի պայմանագիրը «Կրասնոդարի» հետ ուժի մեջ է մինչև 2029 թվականի հունիսի 30-ը։ Transfermarkt-ը նրա տրանսֆերային արժեքը գնահատել է 25 միլիոն եվրո։
Սպերցյանը «Կրասնոդարի» կազմում մասնակցել է 168 հանդիպման՝ դառնալով 53 գոլի և 45 գոլային փոխանցման հեղինակ։ Ռուսաստանի ընթացիկ առաջնությունում նա մասնակցել է 18 հանդիպման, դարձել 8 գոլի և 12 գոլային փոխանցման հեղինակ։

18 Февраль 2026 - 09:02 AMT
Капитану сборной Армении и полузащитнику чемпиона России «Краснодара» Эдуарду Сперцяну не следует сразу переходить в топ-клуб, заявил известный футбольный агент Паулу Барбоза.
По его мнению, Сперцян должен выбрать клуб среднего уровня, проявить себя и лишь затем стремиться к переходу в гранд, сообщает «РБ Спорт».
«Футбол — жесткий вид спорта. Сперцян — топ-футболист, однако это не означает, что он на сто процентов добьется успеха в любой команде. В больших клубах высокая конкуренция, там выступают игроки высокого класса. Необходимо, чтобы были свободные места. Эдуарду нужно хорошо провести вторую часть чемпионата. Следует выбрать команду среднего уровня, продемонстрировать лучшие качества и дождаться подходящего момента для шага вперед», — отметил агент.
Контракт Сперцяна с «Краснодаром» действует до 30 июня 2029 года. Портал Transfermarkt оценивает его трансферную стоимость в 25 млн евро.
В составе «Краснодара» Сперцян провел 168 матчей, забив 53 мяча и отдав 45 результативных передач. В текущем чемпионате России он принял участие в 18 встречах, записав на свой счет 8 голов и 12 голевых передач.