Հայաստանի ազգային թիմի ֆուտբոլիստ Տիգրան Բասեղյանն ավարտում է իր կարիերան հավաքականում, հայտնում է ՀՖՖ-ն:
Իր հայտարարության մեջ Բարսեղյանը նշել է, որ իր համար մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն է եղել տարիներ շարունակ Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզաշապիկը կրելը և երկրի գույները պաշտպանելը։
«Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ազգային հավաքականում ինձ մարզած բոլոր մարզիչներին, թիմակիցներիս, հավաքականի բժշկական և ադմինիստրատիվ անձնակազմին, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի բոլոր աշխատակիցներին և, իհարկե, մեր հավատարիմ երկրպագուներին, ովքեր միշտ եղել են մեր կողքին՝ թե՛ հաղթանակների, թե՛ պարտությունների ժամանակ։
Ես շարունակելու եմ աջակցել հավաքականին արդեն նոր՝ երկրպագուի կարգավիճակով։ Մաղթում եմ մեր ազգային հավաքականին հաղթանակներ և մեծ ձեռքբերումներ»,-ասվում է հայտարարության մեջ:
Տիգրան Բարսեղյանը Հայաստանի հավաքականում հանդես է գալիս 2016-ից: Նա 32 տարեկան է: Հավաքականի կազմում նա մասնակցել է 64 հանդիպման, դարձել 9 գոլի և 14 գոլային փոխանցման հեղինակ:

Футболист сборной Армении Тигран Барсегян завершает карьеру в национальной команде, сообщает Федерация футбола Армении.
В своем заявлении Барсегян отметил, что для него было большой честью и ответственностью на протяжении многих лет носить форму национальной сборной и защищать цвета своей страны.
«Хочу поблагодарить всех тренеров, работавших со мной в национальной сборной, моих партнеров по команде, медицинский и административный персонал, всех сотрудников Федерации футбола Армении и, конечно, наших преданных болельщиков, которые всегда были рядом с нами — и в победах, и в поражениях.
Я продолжу поддерживать сборную уже в новом статусе — болельщика. Желаю нашей национальной команде побед и больших достижений», — говорится в заявлении.
Тигран Барсегян выступает за сборную Армении с 2016 года. 32-летний футболист провел в составе национальной команды 64 матча, забил 9 мячей и отдал 14 результативных передач.