Հայաստանի ազգային թիմի ֆուտբոլիստ Տիգրան Բասեղյանն ավարտում է իր կարիերան հավաքականում, հայտնում է ՀՖՖ-ն:
Իր հայտարարության մեջ Բարսեղյանը նշել է, որ իր համար մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն է եղել տարիներ շարունակ Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզաշապիկը կրելը և երկրի գույները պաշտպանելը։
«Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ազգային հավաքականում ինձ մարզած բոլոր մարզիչներին, թիմակիցներիս, հավաքականի բժշկական և ադմինիստրատիվ անձնակազմին, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի բոլոր աշխատակիցներին և, իհարկե, մեր հավատարիմ երկրպագուներին, ովքեր միշտ եղել են մեր կողքին՝ թե՛ հաղթանակների, թե՛ պարտությունների ժամանակ։
Ես շարունակելու եմ աջակցել հավաքականին արդեն նոր՝ երկրպագուի կարգավիճակով։ Մաղթում եմ մեր ազգային հավաքականին հաղթանակներ և մեծ ձեռքբերումներ»,-ասվում է հայտարարության մեջ:
Տիգրան Բարսեղյանը Հայաստանի հավաքականում հանդես է գալիս 2016-ից: Նա 32 տարեկան է: Հավաքականի կազմում նա մասնակցել է 64 հանդիպման, դարձել 9 գոլի և 14 գոլային փոխանցման հեղինակ:

18 February 2026 - 12:35 AMT
Armenia national team member Tigran Barseghyan is ending his career with the national side, the Football Federation of Armenia (FFA) reported.
In his statement, Barseghyan said it had been a great honor and responsibility to wear the jersey of the Armenian national team for years and represent the country’s colors.
“I would like to thank all the coaches who worked with me in the national team, my teammates, the medical and administrative staff of the squad, all employees of the Football Federation of Armenia, and of course our loyal fans, who have always stood by us in both victories and defeats.
I will continue to support the national team in a new capacity — as a fan. I wish our national team victories and major achievements,” the statement said.
Tigran Barseghyan has been playing for the Armenian national team since 2016. The 32-year-old made 64 appearances, scoring 9 goals and providing 14 assists.