Հայաստանը World Travel Awards-2025 հեղինակավոր մրցանակաբաշխության շրջանակում արժանացել է «Եվրոպայի ժառանգության առաջատար ուղղություն» բարձր և պատվավոր կոչմանը, հայտնում է Զբոսաշրջության կոմիտեն:
Նշվել է, որ այս գնահատականը ևս մեկ անգամ ընդգծում է Հայաստանի հարուստ մշակութային ժառանգությունը, բազմադարյա պատմությունն ու ինքնատիպ արժեքները, որոնք շարունակում են ոգեշնչել աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանող այցելուներին։
«Շարունակենք միասին բացել նոր հորիզոններ և մեր պատմությունը ներկայացնել այնպես, որ այն դառնա ներշնչանքի, կապի և համատեղ փորձառության աղբյուր ամբողջ աշխարհի համար»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

19 Февраль 2026 - 14:02 AMT
В рамках престижной премии World Travel Awards 2025 Армения удостоена высокого и почетного звания «Ведущее направление культурного наследия Европы», сообщает Комитет по туризму.
Отмечается, что данная оценка вновь подчеркивает богатое культурное наследие Армении, многовековую историю и самобытные ценности, которые продолжают вдохновлять посетителей из разных стран мира.
«Продолжим вместе открывать новые горизонты и представлять нашу историю так, чтобы она стала источником вдохновения, связи и совместного опыта для всего мира», — говорится в сообщении.