Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը կարող է խաղալ բացարձակապես ցանկացած ակումբում, այդ թվում «Ռեալ Մադրիդում» և «Բարսելոնայում», ասել է «Կրասնոդարի» պաշտպան Լուկաս Օլասան:
«Ես կցանկանայի, որ նա մնար մեզ հետ, քանի դեռ ես այստեղ եմ։ Բայց ակումբի և նրա որոշելիքն է։ Նա շատ լավ կխաղար Իսպանիայի լիգայում, որտեղ ես խաղացել եմ։ Նա կարող էր խաղալ բացարձակապես ցանկացած ակումբում, այդ թվում «Ռեալում» կամ «Բարսելոնայում»: Նա թոփ խաղացող է»,- ասել է Օլասան, գրում է Sovsport.ru-ն:
Ուրուգվայցի ֆուտբոլիստը հավելել է, որ Սպերցյանը նաև շատ լավ մարդկային հատկությունն ունի, շատ լավ շփվում է և տեղացիների, և լեգիոներների հետ, օգնում է թիմին համախմբվել:
Այս մրցաշրջանում Սպերցյանը բոլոր մրցաշարերում անցկացրել է 25 հանդիպում, խփել է ինը գոլ և կատարել է 13 արդյունավետ փոխանցում։

Капитан сборной Армении и полузащитник «Краснодара» Эдуард Сперцян может играть абсолютно в любом клубе, в том числе в «Реал Мадриде» и «Барселоне», заявил защитник «Краснодара» Лукас Оласа.
«Я хотел бы, чтобы он оставался с нами, пока я здесь. Но это решать клубу и ему самому. Он очень хорошо играл бы в чемпионате Испании, где я выступал. Он мог бы играть абсолютно в любом клубе, включая «Реал» или «Барселону». Он топ-игрок», — приводит слова Оласы Sovsport.ru.
Уругвайский футболист добавил, что Сперцян обладает также отличными человеческими качествами, хорошо общается как с местными игроками, так и с легионерами и помогает сплотить команду.
В текущем сезоне Сперцян провел 25 матчей во всех турнирах, забил девять мячей и отдал 13 результативных передач.