Փոսերի հետևանքով տուժած վարորդներին քաղաքապետարանը չի փոխհատուցելու: Այդ մասին ասուլիսում ասել է Երևանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանը՝ պատասխանելով լրագրողի հարցին, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Ո՞րն է պատասխանատու վարքագիծը, ձյուն է եկել, աղ ենք լցրել և փոսեր են գոյացել։ Այսինքն, կա՛մ պետք է ձյունը չմաքրվեր, կա՛մ… Ես ուզում եմ հասականալ, թե որն է դրա պատասխանատվությունը։ Ստեղծված բնական իրավիճակով պայմանավորված եղել են փոսեր։ Ցավոք, քաղաքապետարանը փոխհատուցման ընթացակարգ չունի»,-ասել է Փամբուխչյանը։
Նա նաև ասել է, որ Երևանում փոսալցման աշխատանքների կազմակերպման ընթացքում բիտումի պակաս չի եղել, բայց եղել են թերացումներ:
Հանրության շրջանում մեծ դժգոհություն է առաջացրել մեծաքանակ փոսերի առկայությունը Երևանի փողոցներում, որոնք ի հայտ են եկել ձյունը հալվելուն պես:

20 Февраль 2026 - 14:29 AMT
Мэрия Еревана не будет компенсировать ущерб водителям, пострадавшим из-за ям. Об этом на пресс-конференции заявил заместитель мэра Армен Памбухчян, отвечая на вопрос журналиста, передает «Aysor.am ».
«В чем заключается ответственное поведение? Выпал снег, мы посыпали солью, и образовались ямы. То есть либо снег не нужно было убирать, либо… Я хочу понять, в чем здесь ответственность. Ямы возникли в результате сложившейся природной ситуации. К сожалению, у мэрии нет процедуры компенсации», — сказал Памбухчян.
Он также отметил, что при организации ремонта ям в Ереване дефицита битума не было, однако имели место недочеты.
Наличие большого количества ям на улицах Еревана, которые стали заметны после схода снега, вызвало широкое общественное недовольство.