20 Փետրվար 2026 - 13:51 AMT
ԱՄՆ դեսպանատուն. 16 տարին լրացած ներգաղթային վիզայի դիմորդները պետք է դատվածություն չունենալու տեղեկանք ունենան
16 տարին լրացած ներգաղթային վիզայի բոլոր դիմողները պարտավոր են ներկայացնել դատվածություն չունենալու մասին տեղեկանք, հայտնում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը:
Փաստաթուղթը պետք է տրված լինի վերջին 24 ամիսների ընթացքում և ներառի դիմողի ներկա և նախկինում ունեցած բոլոր անուններն ու ազգանունները։
«Դատվածություն չունենալու մասին տեղեկանք պետք է ներկայացնել ներկայիս բնակության երկրից (6 ամիս և ավելի բնակության դեպքում), ծննդավայր երկրից (6 ամիս և ավելի բնակության դեպքում), բոլոր այն երկրներից, որտեղ բնակվել են 12 ամիս և ավելի 16 տարին լրանալուց հետո»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

All immigrant visa applicants aged 16 and older are required to submit a police clearance certificate, the U.S. Embassy in Armenia reported.
The document must have been issued within the past 24 months and include all current and previously used names and surnames of the applicant.
“A police clearance certificate must be submitted from the applicant’s current country of residence (if residing there for six months or more), from the country of birth (if residing there for six months or more), and from all countries where the applicant has lived for 12 months or more after turning 16,” the statement said.