23 Փետրվար 2026 - 06:45 AMT
Փետրվարի 23-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ճանապարհները բաց են:
Աշոցքի տարածաշրջանում ձյուն է տեղում։
Գորիսի տարածաշրջանում և Դիլիջանի ոլորաններում մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 100-150 մետր։
Հանրապետության տարածքում փետրվարի 23-25-ին, 26-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ՝ նախալեռնային և հովտային շրջաններում՝ անձրևի, լեռնային շրջաններում՝ ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Փետրվարի 26-ի ուշ երեկոյան, 27-ին շրջանների զգալի մասում սպասում են տեղումներ՝ նախալեռնային և հովտային շրջաններում՝ ձնախառն անձրևի և անձրևի, լեռնային շրջաններում՝ ձյան տեսքով, լեռնային առանձին շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
Քամին` հարավարևմտյան`2-5մ/վ։ Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 24-27-ի ցերեկային ժամերին ամբողջ հանրապետությունում կնվազի ևս 5-8 աստիճանով:
Երևանում փետրվարի 23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 24-25-ը և 26-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ կանխատեսվում է կարճատև անձրև։ Փետրվարի 26-ի երեկոյան և 27-ին մայրաքաղաքում սպասվում են տեղումներ՝ ձնախառն անձրևի և անձրևի տեսքով։ Փետրվարի 23-ի ցերեկային ժամերին սլասվում է +16 աստիճան:

23 Февраль 2026 - 07:16 AMT
По состоянию на 9:00 23 февраля все межгосударственные и республиканские автомобильные дороги Армении открыты.
В регионе Ашоцка идет снег.
В районе Гориса и на поворотах Дилижана наблюдается туман, видимость составляет 100-150 метров.
Организации, ответственные за обслуживание дорог, продолжают работы по очистке проезжей части и обработке ее песочно-соляной смесью.
На территории республики 23-25 февраля и в ночь на 26 февраля в отдельных районах ожидаются осадки: в предгорных и долинных районах — дождь, в горных районах — снег и мокрый снег. Поздним вечером 26 февраля и 27 февраля в значительной части регионов прогнозируются осадки: в предгорных и долинных районах — мокрый снег и дождь, в горных районах — снег, в отдельных горных районах — метель и низкая горизонтальная видимость.
Ветер юго-западный — 2-5 м/с. В дневные часы 24-27 февраля температура воздуха по всей республике понизится еще на 5-8 градусов.
В Ереване 23 февраля ожидается погода без осадков. 24-25 февраля и в ночь на 26 февраля временами прогнозируется кратковременный дождь. Вечером 26 февраля и 27 февраля в столице ожидаются осадки в виде мокрого снега и дождя. В дневные часы 23 февраля ожидается до +16 градусов.