23 Փետրվար 2026 - 09:54 AMT
Տափօղակով հոկեյի Հայաստանի ազգային հավաքականը հանգստյան օրերին երկու ընկերական հանդիպում է անցկացրել Չեխիայի թիմի հետ և երկու դեպքում էլ հաղթանակ տարել։
Առաջին հանդիպումը կայացել է փետրվարի 21-ին Գյումրիի Բարեկամության այգում և ավարտվել է հայ հոկեյիստների հաղթանակով՝ 11։8 հաշվով։ Հաջորդ օրը թիմերը մրցել են նաև Երևանում, որտեղ Հայաստանի հավաքականը կրկին առավելության է հասել՝ այս անգամ 10։4 հաշվով, հայտնում է Factor.am-ը:
Գյումրիում կայացած խաղից առաջ կազմակերպիչները ներկայացրել են հագեցած մշակութային ծրագիր։ Միջոցառումն անցկացվել է Հայաստանում Չեխիայի դեսպանատան աջակցությամբ։

Сборная Армении по хоккею с шайбой в выходные провела два товарищеских матча с командой Чехии и в обоих случаях одержала победу.
Первая встреча состоялась 21 февраля в парке Дружбы в Гюмри и завершилась победой армянских хоккеистов со счетом 11:8. На следующий день команды сыграли также в Ереване, где сборная Армении вновь оказалась сильнее — на этот раз со счетом 10:4, сообщает «Factor.am ».
Перед матчем в Гюмри организаторы представили насыщенную культурную программу. Мероприятие прошло при поддержке посольства Чехии в Армении.