24 Փետրվար 2026 - 08:20 AMT
Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը սպասում է հարմար առաջարկի, ասել է Մոսկվայի «Սպարտակի» և Հայաստանի հավաքականի նախկին անդամ Արազ Օզբիլիսը:
Նա նաև նշել է, որ Սպերցյանը շատ պրոֆեսիոնալ մոտեցում ունի իր գործին, գրում է Metaratings.ru-ն:
«Նա սպասում է տեղափոխության համար ճիշտ առաջարկի։ Եթե նա ուզում է եվրոպական կարիերա կառուցել, պետք է առաջին քայլն անի։ Պետք է տեղափոխվել ոչ այնքան ուժեղ ակումբ, այնուհետև աստիճանաբար բարձրանալ մեծ թիմեր», – ասել է Օզբիլիսը։
Նա նաև պատասխանել է այն հարցին, թե արդյոք Սպերցյանը հավաքականում փոխարինել է Հենրիխ Մխիթարյանին:
«Ոչ ոք չի փոխարինի Հենրիխին: Մենք խոսում ենք մի ֆուտբոլիստի մասին, որը 4 անգամ խաղացել է եվրագավաթների եզրափակչում: Չգիտեմ նույնիսկ, թե հաջորդ անգամ երբ որևէ հայ ֆուտբոլիստ կկարողանա հասնել նման հաջողության»,-ասել է նա:
Սպերցյանի տրանսֆերային արժեքը գնահատվում է 25 միլիոն եվրո։ Մրցաշրջանի առաջին հատվածում նա «Կրասնոդարի» կազմում մասնակցել է 25 հանդիպման՝ դառնալով 9 գոլի հեղինակ և կատարելով 12 արդյունավետ փոխանցում։

Капитан сборной Армении и полузащитник «Краснодара» Эдуард Сперцян ожидает подходящего предложения, заявил бывший игрок московского «Спартака» и национальной команды Армении Арас Озбилиз.
По его словам, Сперцян отличается высоким профессионализмом в подходе к своей работе, сообщает Metaratings.ru.
«Он ждет правильного предложения для перехода. Если он хочет построить европейскую карьеру, ему нужно сделать первый шаг. Следует перейти в не самый сильный клуб, а затем постепенно подниматься в более крупные команды», — сказал Озбилиз.
Он также ответил на вопрос о том, заменил ли Сперцян в сборной Генриха Мхитаряна.
«Никто не заменит Генриха. Мы говорим о футболисте, который четыре раза играл в финалах еврокубков. Даже не знаю, когда следующий армянский футболист сможет добиться такого успеха», — отметил он.
Трансферная стоимость Сперцяна оценивается в 25 млн евро. В первой части сезона он провел 25 матчей за «Краснодар», забил 9 голов и отдал 12 результативных передач.*