24 Փետրվար 2026 - 08:20 AMT
Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը սպասում է հարմար առաջարկի, ասել է Մոսկվայի «Սպարտակի» և Հայաստանի հավաքականի նախկին անդամ Արազ Օզբիլիսը:
Նա նաև նշել է, որ Սպերցյանը շատ պրոֆեսիոնալ մոտեցում ունի իր գործին, գրում է Metaratings.ru-ն:
«Նա սպասում է տեղափոխության համար ճիշտ առաջարկի։ Եթե նա ուզում է եվրոպական կարիերա կառուցել, պետք է առաջին քայլն անի։ Պետք է տեղափոխվել ոչ այնքան ուժեղ ակումբ, այնուհետև աստիճանաբար բարձրանալ մեծ թիմեր», – ասել է Օզբիլիսը։
Նա նաև պատասխանել է այն հարցին, թե արդյոք Սպերցյանը հավաքականում փոխարինել է Հենրիխ Մխիթարյանին:
«Ոչ ոք չի փոխարինի Հենրիխին: Մենք խոսում ենք մի ֆուտբոլիստի մասին, որը 4 անգամ խաղացել է եվրագավաթների եզրափակչում: Չգիտեմ նույնիսկ, թե հաջորդ անգամ երբ որևէ հայ ֆուտբոլիստ կկարողանա հասնել նման հաջողության»,-ասել է նա:
Սպերցյանի տրանսֆերային արժեքը գնահատվում է 25 միլիոն եվրո։ Մրցաշրջանի առաջին հատվածում նա «Կրասնոդարի» կազմում մասնակցել է 25 հանդիպման՝ դառնալով 9 գոլի հեղինակ և կատարելով 12 արդյունավետ փոխանցում։

Armenia national team captain and Krasnodar midfielder Eduard Spertsyan is waiting for a suitable offer, former Spartak Moscow and Armenia international footballer Araz Ozbiliz said.
He noted that Spertsyan approaches his profession with great professionalism, Metaratings.ru reports.
“He is waiting for the right offer to make a move. If he wants to build a European career, he has to take the first step. He should move to a club that is not among the strongest and then gradually progress to bigger teams,” Ozbiliz said.
He also responded to a question about whether Spertsyan has replaced Henrikh Mkhitaryan in the national team.
“No one will replace Henrikh. We are talking about a footballer who has played in four European competition finals. I don’t even know when the next Armenian player will be able to achieve such success,” he said.
Spertsyan’s transfer value is estimated at €25 million. In the first part of the season, he made 25 appearances for Krasnodar, scoring nine goals and providing 12 assists.