«Ինտերը» դիտարկում է կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն այլևս երիտասարդ չէ, բայց նրա խաղի ինտենսիվությունը շատ բարձր է, ասել է նորվեգական «Բուդյո-Գլիմտի» գլխավոր մարզիչ Կյետիլ Կնուտսենը: Նա այդ մասին խոսել է Չեմպիոնների լիգայի անցումային փլեյ-օֆֆի շրջանակում իտալական «Ինտերի» դեմ պատասխան հանդիպումից առաջ:
«Մենք լավ գիտենք Մխիթարյանին, քանի որ բազմիցս խաղացել ենք նրա դեմ: Նա շատ լավ ու փորձառու ֆուտբոլիստ է: Մխիթարյանն այլևս երիտասարդ չէ, բայց նրա խաղի ինտենսիվությունը շատ բարձր է: Գիտենք նրա ուժեղ կողմերի մասին: Գուցե վաղվա խաղում նա տարբերություն ստեղծի թիմերի միջև, չեմ կարող ասել։ Տեսնենք»,- ասել է մարզիչը, հայտնում է Factor.am-ը:
«Ինտերի» և «Բուդյո-Գլիմտի» պատասխան հանդիպումը կայանալու է փետրվարի 24-ին Միլանում՝ Երևանի ժամանակով կեսգիշերին։ Նորվեգիայում անցկացված առաջին խաղում «Ինտերը» պարտվել է 1:3 հաշվով։
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը «Ինտեր»-«Յուվենտուս» խաղից հետո հանդիպել է Հենրիխ Մխիթարյանին։ Հանդիպման ընթացքում Մխիթարյանը վերահաստատել է, որ այս փուլում կենտրոնացած է բացառապես ակումբային կարիերայի վրա:

Полузащитник «Интера» Генрих Мхитарян уже не молод, однако интенсивность его игры остается очень высокой, заявил главный тренер норвежского «Будё-Глимт» Кьетиль Кнутсен накануне ответного матча с итальянским клубом.
Он сделал это заявление перед ответной встречей в рамках переходного плей-офф Лиги чемпионов.
«Мы хорошо знаем Мхитаряна, поскольку неоднократно играли против него. Он очень хороший и опытный футболист. Мхитарян уже не молод, но интенсивность его игры очень высока. Нам известны его сильные стороны. Возможно, в завтрашнем матче он создаст разницу между командами, не могу сказать. Посмотрим», — приводит слова тренера Factor.am.
Ответный матч между «Интером» и «Будё-Глимт» состоится 24 февраля в Милане, начало — в полночь по ереванскому времени. В первой игре, прошедшей в Норвегии, «Интер» уступил со счетом 1:3.
Ранее главный тренер сборной Армении Егише Меликян после матча «Интер» — «Ювентус» встретился с Генрихом Мхитаряном. В ходе встречи Мхитарян подтвердил, что на данном этапе сосредоточен исключительно на клубной карьере.*