«Ինտերը» դիտարկում է կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն այլևս երիտասարդ չէ, բայց նրա խաղի ինտենսիվությունը շատ բարձր է, ասել է նորվեգական «Բուդյո-Գլիմտի» գլխավոր մարզիչ Կյետիլ Կնուտսենը: Նա այդ մասին խոսել է Չեմպիոնների լիգայի անցումային փլեյ-օֆֆի շրջանակում իտալական «Ինտերի» դեմ պատասխան հանդիպումից առաջ:
«Մենք լավ գիտենք Մխիթարյանին, քանի որ բազմիցս խաղացել ենք նրա դեմ: Նա շատ լավ ու փորձառու ֆուտբոլիստ է: Մխիթարյանն այլևս երիտասարդ չէ, բայց նրա խաղի ինտենսիվությունը շատ բարձր է: Գիտենք նրա ուժեղ կողմերի մասին: Գուցե վաղվա խաղում նա տարբերություն ստեղծի թիմերի միջև, չեմ կարող ասել։ Տեսնենք»,- ասել է մարզիչը, հայտնում է Factor.am-ը:
«Ինտերի» և «Բուդյո-Գլիմտի» պատասխան հանդիպումը կայանալու է փետրվարի 24-ին Միլանում՝ Երևանի ժամանակով կեսգիշերին։ Նորվեգիայում անցկացված առաջին խաղում «Ինտերը» պարտվել է 1:3 հաշվով։
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը «Ինտեր»-«Յուվենտուս» խաղից հետո հանդիպել է Հենրիխ Մխիթարյանին։ Հանդիպման ընթացքում Մխիթարյանը վերահաստատել է, որ այս փուլում կենտրոնացած է բացառապես ակումբային կարիերայի վրա:

24 February 2026 - 11:10 AMT
“We know Mkhitaryan very well because we have played against him many times. He is a very good and experienced footballer. Mkhitaryan is no longer young, but the intensity of his game is very high. We know about his strengths. Maybe tomorrow he will make the difference between the teams, I cannot say. Let’s see,” the coach said, according to Factor.am.
The return match between Inter and Bodo/Glimt will take place on February 24 in Milan, kicking off at midnight Yerevan time. In the first leg held in Norway, Inter lost 1-3.
Earlier, Armenia national team head coach Yeghishe Melikyan met with Henrikh Mkhitaryan after the Inter-Juventus match. During the meeting, Mkhitaryan reaffirmed that at this stage he is focused exclusively on his club career.