25 Փետրվար 2026 - 08:31 AMT
Այս իշխանությունը Երևանը վերածել է քարուքանդ քաղաքի՝ ասֆալտը մեկ տարի չի ձգում, սալիկապատումը՝ մեկ սեզոն, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը:
«Մի երկու օր առաջ ռադիոյով քաղաքապետարանի խորհրդակցությունից հատվածներ էի լսում։ Եթե դա լսեր դրսից եկած, մեր երկրից անտեղյակ մարդ, կմտածեր, թե նոր-նոր ընտրված քաղաքապետ է՝ նոր է ծանոթանում աշխատանքին ու խնդիրներին:
Քննարկումը սարսափելի որակի ու բովանդակության էր՝ արհեստական բնույթի «նկատողություններ» տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավարներին և ժանրի մեջ տեղավորվող ցածրորակ երկխոսություն։
Այս իշխանությունն իր հետ բերած բոլոր դժբախտություններից բացի նաև Երևանն է վերածել քարուքանդ քաղաքի։ Ասֆալտը մեկ տարի չի ձգում, փողոցներում արվող սալիկապատումը՝ մեկ սեզոն, մայթերն ու փողոցները փոշու ու աղբի մեջ են։ Նույնիսկ փողոցային «կարկատան» չեն կարողանում անել։
Առկա լուրջ խնդիրների մասին, սրանց գոյության պայմաններում, անիմաստ է խոսել՝ երթևեկություն, տրանսպորտ, ենթակառուցվածքային ծրագրեր։ Ամեն ինչ տապալել են։
Ու դեռ խոսում են, գլուխ գովում, հոխորտում, իսկ տակը՝ զրոյական վիճակ»,- գրել է Աբրահամյանը։
Հանրության շրջանում մեծ դժգոհություն է առաջացրել մեծաքանակ փոսերի առկայությունը Երևանի փողոցներում, որոնք ի հայտ են եկել ձյունը հալվելուն պես: Երևանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանը, պատասխանելով լրագրողի հարցին, ասել է, որ Երևանում փոսալցման աշխատանքների կազմակերպման ընթացքում բիտումի պակաս չի եղել, բայց եղել են թերացումներ:

Нынешняя власть превратила Ереван в разрушенный город — асфальт не держится и года, а тротуарная плитка — один сезон, написал на своей странице в Facebook депутат фракции «Честь имею» Национального собрания Тигран Абрамян.
По его словам, несколько дней назад он слушал по радио фрагменты совещания в мэрии.
«Если бы это услышал человек со стороны, не знакомый с нашей страной, он бы подумал, что это только что избранный мэр, который лишь начинает знакомиться с работой и проблемами.
Обсуждение было ужасающего качества и содержания — искусственные «замечания» руководителям различных подразделений и низкопробный диалог в соответствующем жанре.
Помимо всех бед, которые принесла эта власть, она еще и превратила Ереван в руины. Асфальт не держится и года, уложенная на улицах плитка — один сезон, тротуары и дороги покрыты пылью и мусором. Они даже не способны сделать элементарный «латочный» ремонт.
О серьезных существующих проблемах в этих условиях говорить бессмысленно — движение, транспорт, инфраструктурные проекты. Они провалили все.
И при этом продолжают говорить, хвастаться и угрожать, тогда как по факту — нулевая ситуация», — написал Абрамян.
В обществе вызвало недовольство большое количество ям на улицах Еревана, которые появились после таяния снега. Вице-мэр Еревана Армен Памбухчян, отвечая на вопрос журналиста, заявил, что нехватки битума при организации ямочного ремонта не было, однако имели место недоработки.