Կադրային փոփոխություններ են տեղի ունեցել Ներքին գործերի նախարարությունում և ՆԳՆ ոստիկանությունում՝ 3 փոխոստիկանապետ ազատվել է պաշտոնից:
ՀՀ ներքին գործերի նախարարի հրամաններով ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության պետ, ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Վարդան Վարդանյանը ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից։ Այդ պաշտոնում նշանակվել է ոստիկանության գնդապետ Արթուր Բարսեղյանը։
ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության պետ, ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Կարեն Հակոբյանն ազատվել պաշտոնից։ Ոստիկանության գնդապետ Կարեն Խաչատրյանը նշանակվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության պետի պարտականությունները կատարող։
ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության պետ, ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Արթուր Խուդինյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից։ Նույն պաշտոնում նշանակվել է ոստիկանության փոխգնդապետ Գևորգ Զաքարյանը։
Ներքին գործերի նախարարի այլ հրամաններով Վարդան Վարդանյանը նշանակվել է ՀՀ ՆԳ նախարարի խորհրդական։ Կարեն Հակոբյանը նշանակվել է ՀՀ ՆԳ նախարարի խորհրդական։ Արթուր Խուդինյանը նշանակվել է ՀՀ ՆԳ նախարարի օգնական։

25 Февраль 2026 - 12:24 AMT
В Министерстве внутренних дел и Полиции Министерства внутренних дел произошли кадровые изменения — три заместителя начальника полиции освобождены от должностей.
Приказами министра внутренних дел Республики Армения начальник Главного управления криминальной полиции Полиции МВД, заместитель начальника полиции, полковник полиции Вардан Варданян освобожден от занимаемой должности. На эту должность назначен полковник полиции Артур Барсегян.
Начальник Главного управления общественной полиции Полиции МВД, заместитель начальника полиции, полковник полиции Карен Акопян освобожден от должности. Полковник полиции Карен Хачатрян назначен исполняющим обязанности начальника Главного управления общественной полиции Полиции МВД.
Начальник Патрульной службы Полиции МВД, заместитель начальника полиции, полковник полиции Артур Худинян также освобожден от занимаемой должности. На эту должность назначен подполковник полиции Геворг Закарян.
Другими приказами министра внутренних дел Вардан Варданян назначен советником министра внутренних дел Республики Армения. Карен Акопян назначен советником министра внутренних дел. Артур Худинян назначен помощником министра внутренних дел.