25 Փետրվար 2026 - 11:42 AMT
Փետրվարի 26-28-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետության առանձին շրջաններում կթափվեն ամսական նորմայի կրկնակիի չափ տեղումներ, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը։
Արևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ փետրվարի 26-ի ուշ երեկոյան, ինչպես նաև փետրվարի 27-28-ին հանրապետության շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, իսկ լեռնային գոտիներում՝ բուք և ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
Փետրվարի 26-ի երեկոյան լեռնային և նախալեռնային շրջաններում տեղումները կլինեն ձյան, հովտային շրջաններում՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Փետրվարի 27-28-ին ամբողջ հանրապետությունում տեղումները կլինեն ձյան տեսքով, առանձին հովտային շրջաններում՝ ձնախառն անձրևի տեսքով: Փետրվարի 27-ին առանձին վայրերում տեղումները կլինեն առատ։
Փետրվարի 26-ին հանրապետության շրջանների զգալի մասում, ադ թվում նաև Արարատյան դաշտում և Երևանում սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23մ/վ։

25 Февраль 2026 - 12:25 AMT
В период с 26 по 28 февраля в отдельных регионах республики выпадет количество осадков, достигающее двойной месячной нормы, написал на своей странице в Facebook директор ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» Министерства окружающей среды Левон Азизян.
В связи с проникновением активного циклона с запада поздним вечером 26 февраля, а также 27-28 февраля в большинстве регионов страны ожидаются осадки, в горных районах — метель и низкая горизонтальная видимость.
Вечером 26 февраля в горных и предгорных районах осадки будут в виде снега, в долинных районах — в виде мокрого снега и снега с дождем. 27-28 февраля по всей территории республики осадки ожидаются в виде снега, в отдельных долинных районах — в виде снега с дождем. 27 февраля местами прогнозируются обильные осадки.
26 февраля в значительной части территории республики, в том числе в Араратской долине и Ереване, ожидается усиление ветра до 18-23 м/с.