26 Փետրվար 2026 - 09:01 AMT
Շատ բարդ հանդիպում է «Նոային» սպասում, ասել է Հայաստանի գործող չեմպիոնի գլխավոր մարզիչ Սանդրո Պերկովիչը Կոնֆերենցիաների լիգայի անցումային փլեյ-օֆֆի «ԱԶ Ալկմարի» հետ հանդիպումից առաջ: Նա մեծ սպասելիքներ ունի իր ֆուտբոլիստներից:
«Շատ բարդ հանդիպում է սպասվում: Գիտենք, թե ում դեմ ենք խաղալու: Նրանք այժմ խաղալու են սեփական հարկի տակ` իրենց երկրպագուների առջև: Հիմա ավելի բարդ խաղ կլինի, քան առաջինն էր: Մենք նրանց շատ ենք հարգում, բայց նաև հավատում ենք ինքներս մեզ: Պատրաստ ենք պայքար մղելու»,-ասել է նա, հայտնում է Արմենպրեսը:
Մարզչի գնահատմամբ՝ յուրաքանչյուր երկրպագու այժմ էլ կարող է հպարտանալ այն արդյունքներով, որոնց հասել է Հայաստանի չեմպիոնը։
«Անձամբ ինձ համար էլ կարևոր խաղ է։ Յուրաքանչյուր ոք, ով ֆուտբոլում է, ձգտում է հնարավորինս առաջ գնալ: Մենք հիմա շատ բարձր մակարդակի վրա ենք: Մեր առաջխաղացումը խաղային առումով ակնհայտ է: Մենք այստեղ չենք եկել որպես զբոսաշրջիկ, այլ ցանկանում ենք պայքար մղել: Մեր նպատակը մեկն է, շարունակել հաջողությունը»,-հավելել է նա:
Ֆուտբոլի Կոնֆերենցիաների լիգայի անցումային փլեյ-օֆֆի պատասխան հանդիպմանը «Նոան» փետրվարի 26-ին հյուրընկալվելու է նիդեռլանդական «ԱԶ Ալկմար»-ին։ Խաղը մեկնարկելու է Երևանի ժամանակով կեսգիշերին։ Առաջին մրցավեճում Հայաստանի չեմպիոնը հաղթել է 1։0 հաշվով։

26 February 2026 - 10:03 AMT
A very difficult match awaits Noah, said the head coach of Armenia’s reigning champion Sandro Perkovic, ahead of the Conference League playoff clash against AZ Alkmaar.
“A very tough game is ahead. We know who we are playing against. They will now play at home in front of their fans. This match will be even more difficult than the first one. We respect them greatly, but we also believe in ourselves. We are ready to fight,” he said, according to Armenpress.
In the coach’s assessment, every supporter can now be proud of the results achieved by Armenia’s champion.
“Personally, it is also an important game for me. Everyone in football strives to go as far as possible. We are now at a very high level. Our progress in terms of play is evident. We have not come here as tourists, but to compete. We have one goal — to continue our success,” he added.
In the return leg of the Conference League playoff, “Noah” will face Dutch side AZ Alkmaar away on February 26. The match will kick off at midnight Yerevan time. In the first encounter, the Armenian champion secured a 1–0 victory.