26 Փետրվար 2026 - 09:01 AMT
Շատ բարդ հանդիպում է «Նոային» սպասում, ասել է Հայաստանի գործող չեմպիոնի գլխավոր մարզիչ Սանդրո Պերկովիչը Կոնֆերենցիաների լիգայի անցումային փլեյ-օֆֆի «ԱԶ Ալկմարի» հետ հանդիպումից առաջ: Նա մեծ սպասելիքներ ունի իր ֆուտբոլիստներից:
«Շատ բարդ հանդիպում է սպասվում: Գիտենք, թե ում դեմ ենք խաղալու: Նրանք այժմ խաղալու են սեփական հարկի տակ` իրենց երկրպագուների առջև: Հիմա ավելի բարդ խաղ կլինի, քան առաջինն էր: Մենք նրանց շատ ենք հարգում, բայց նաև հավատում ենք ինքներս մեզ: Պատրաստ ենք պայքար մղելու»,-ասել է նա, հայտնում է Արմենպրեսը:
Մարզչի գնահատմամբ՝ յուրաքանչյուր երկրպագու այժմ էլ կարող է հպարտանալ այն արդյունքներով, որոնց հասել է Հայաստանի չեմպիոնը։
«Անձամբ ինձ համար էլ կարևոր խաղ է։ Յուրաքանչյուր ոք, ով ֆուտբոլում է, ձգտում է հնարավորինս առաջ գնալ: Մենք հիմա շատ բարձր մակարդակի վրա ենք: Մեր առաջխաղացումը խաղային առումով ակնհայտ է: Մենք այստեղ չենք եկել որպես զբոսաշրջիկ, այլ ցանկանում ենք պայքար մղել: Մեր նպատակը մեկն է, շարունակել հաջողությունը»,-հավելել է նա:
Ֆուտբոլի Կոնֆերենցիաների լիգայի անցումային փլեյ-օֆֆի պատասխան հանդիպմանը «Նոան» փետրվարի 26-ին հյուրընկալվելու է նիդեռլանդական «ԱԶ Ալկմար»-ին։ Խաղը մեկնարկելու է Երևանի ժամանակով կեսգիշերին։ Առաջին մրցավեճում Հայաստանի չեմպիոնը հաղթել է 1։0 հաշվով։

26 Февраль 2026 - 10:04 AMT
Очень сложный матч ожидает «Ноа», заявил главный тренер действующего чемпиона Армении Сандро Перкoвич в преддверии встречи плей-офф Лиги конференций с АЗ Алкмаром.
«Нас ждет очень тяжелая игра. Мы знаем, против кого будем играть. Сейчас они выступят на своем поле перед своими болельщиками. Матч будет сложнее, чем первый. Мы их очень уважаем, но также верим в себя. Мы готовы к борьбе», — сказал он, сообщает «Арменпресс».
По оценке наставника, каждый болельщик может гордиться результатами, которых добился чемпион Армении.
«Для меня лично это тоже важная игра. Каждый, кто связан с футболом, стремится пройти как можно дальше. Сейчас мы на очень высоком уровне. Наш прогресс в игровом плане очевиден. Мы приехали сюда не как туристы, а чтобы бороться. Наша цель одна — продолжить успех», — добавил он.
В ответном матче переходного плей-офф Лиги конференций «Ноа» 26 февраля сыграет в гостях против нидерландского клуба АЗ Алкмар. Игра начнется в полночь по ереванскому времени. В первой встрече чемпион Армении победил со счетом 1:0.