26 Փետրվար 2026 - 14:02 AMT
Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը ընթացիկ մրցաշրջանի ավարտից հետո կարող է հեռանալ իտալական «Ինտերից», հայտնում է Factor.am-ը FCInterNews-ի վրա հղումով:
Ըստ հրապարակման՝ միլանյան ակումբը ծրագրել է երիտասարդացնել թիմի կազմը և հրաժարվել մի շարք փորձառու ֆուտբոլիստներից, որոնց թվում նշվել է նաև 37-ամյա հայ կիսապաշտպանը։ Մխիթարյանի գործող պայմանագիրը ավարտվելու է այս մրցաշրջանի վերջում։
Ամռանը «Ինտերից» հեռանալու են պաշտպաններ Ստեֆան դե Վրեյը, Ֆրանչեսկո Աչերբին, Մատեո Դարմիանը, ինչպես նաև դարպասապահ Յան Զոմերը։ Միաժամանակ անորոշ է մնում Նիկոլո Բարելայի, Էնդի Դիուֆի, Դավիդե Ֆրատեզիի, Հաքան Չալհանօղլուի, Մարկուս Թյուրամի և Դենզել Դումֆրիսի ապագան ակումբում։
Հայաստանի հավաքականի պատմության լավագույն ռմբարկուն 2022 թվականին միացել է «Ինտերին», որի կազմում դարձել է Իտալիայի չեմպիոն, գավաթակիր և սուպերգավաթակիր, ինչպես նաև երկու անգամ հանդես է եկել Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչում։
Ընթացիկ մրցաշրջանում Մխիթարյանը մասնակցել է 24 հանդիպման՝ խփելով 2 գոլ և կատարելով 2 գոլային փոխանցում։

26 February 2026 - 14:59 AMT
Former Armenia national team captain Henrikh Mkhitaryan may leave Italian club Inter at the end of the current season, Factor.am reports, citing FCInterNews.
According to the publication, the Milan-based club plans to rejuvenate its squad and part ways with several experienced players, including the 37-year-old Armenian midfielder. Mkhitaryan’s current contract expires at the end of this season.
Defenders Stefan de Vrij, Francesco Acerbi and Matteo Darmian, as well as goalkeeper Yann Sommer, are also expected to leave Inter in the summer. At the same time, the futures of Nicolo Barella, Andy Diouf, Davide Frattesi, Hakan Calhanoglu, Marcus Thuram and Denzel Dumfries at the club remain uncertain.
The all-time top scorer of the Armenian national team joined Inter in 2022. With the club, he won the Italian championship, the Italian Cup and the Super Cup, and also played in the UEFA Champions League final twice.
In the current season, Mkhitaryan has made 24 appearances, scoring two goals and providing two assists.