Փետրվարի 27-ին ժամը 9:50-ի դրությամբ, Վանաձոր-Ալավերդի ճանապարհը և Մեղրիի լեռնանցքից մինչև Քաջարան ճանապարհը փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։
Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Գորայք ճանապարհահատվածում գրանցվել է սաստիկ բուք և ցածր տեսանելիություն, տեղեկացրել է Ճանապարհային դեպարտամենտը։
Վարորդներին հորդորում են տվյալ հատվածով երթևեկել բացառապես խիստ անհրաժեշտության դեպքում։
Փրկարար ծառայությունը հայտնել է, որ փետրվարի 27-ի 08:00-ի դրությամբ փակ են եղել Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ճանապարհները։
Գյումրի-Բավրա ճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Մաստարա-Լանջիկ, Նորավան-Կապան ավտոճանապարհները, ինչպես նաև Կարբի գյուղից դեպի Սպիտակի ոլորաններ ձգվող հատվածը փակ են կցորդով բեռնատարների համար։
Սիսիան-«Զանգեր» և «Լծենի սար» անվամբ հատվածները դժվարանցանելի են կցորդով բեռնատարների համար։
Լոռու մարզում, ինչպես նաև Թալինի և Արագածի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղացել։
Բերդ-Ճամբարակ ճանապարհին մառախուղ է:
Շիրակի և Գեղարքունիքի մարզերի ճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Արևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված փետրվարի 27-28-ին շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
Փետրվարի 27-28-ին ամբողջ հանրապետությունում տեղումները կլինեն ձյան տեսքով, առանձին հովտային շրջաններում՝ ձնախառն անձրևի տեսքով, առանձին վայրերում՝ առատ։
Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 27-28-ին աստիճանաբար կնվազի 8-12 աստիճանով: Փետրվարի 27-ի լույս 28-ի գիշերը և առավոտյան հանրապետության ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։

Сильные снегопады и метель нарушили движение транспорта по всей территории Армении, что привело к закрытию ряда автодорог и введению ограничений для различных видов транспорта, сообщили власти 27 февраля.
По состоянию на 09:50 27 февраля автодорога Ванадзор–Алаверди и участок от Мегринского перевала до Каджарана закрыты для транспортных средств с прицепами.
На участке от перекрестка Джермука до Горайка зафиксированы сильная метель и низкая видимость, сообщает «Дорожный департамент». Водителям рекомендуется пользоваться данным отрезком исключительно при крайней необходимости.
Спасательная служба сообщила, что по состоянию на 08:00 27 февраля в Арагацотнской области были закрыты дороги от высокогорной метеостанции «Амберд» к крепости Амберд и к озеру Кари.
Трасса Гюмри–Бавра закрыта для всех видов транспортных средств.
Автодороги Мастара–Ланджик, Норава́н–Капан, а также участок от села Карби до спитакских поворотов закрыты для грузовых автомобилей с прицепами.
Участки Сисиан–«Зангер» и «Лцени сар» труднопроходимы для грузовиков с прицепами.
В Лорийской области, а также в Талинском и Арагацском районах выпал снег.
На дороге Берд–Чамбарак наблюдается туман.
На дорогах Ширакской и Гегаркуникской областей местами образовалась гололедица.
Согласно информации, полученной от департамента по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Грузии и Центра управления в кризисных ситуациях МЧС России по Северной Осетии, дорога Степанцминда–Ларс закрыта для всех видов транспортных средств.
В связи с проникновением активного циклона с запада 27–28 февраля в большинстве регионов ожидаются осадки, в горных районах — метель и низкая горизонтальная видимость.
27–28 февраля по всей республике осадки будут в виде снега, в отдельных долинных районах — в виде мокрого снега, местами — обильные.
Температура воздуха 27–28 февраля постепенно понизится на 8–12 градусов. В ночь на 28 февраля и утром на автодорогах республики ожидается гололедица.